banner864

Kılıçdaroğlu: Kürt siyasal hareketi (PKK) Meclis'te olmalı 02 Mayıs 2015, 19:11

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kürt siyasal hareketinin Meclis’te olmasını istiyoruz" dedi, PKK’nın Meclis’te olmasını gerektiğini savundu. Kemal Derviş'i de öven Kılıçdaroğlu, CHP tabanının "lümpen" olduğunu söyledi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, PKK'nın barajı geçmesi projesine açık desteğini yineledi. ODTÜ Mezunları Derneği’nce düzenlenen bir panele katılan Kılıçdaroğlu düşüncelerini daha net bir şekilde dile getirdi.

"HDP’nin barajı aşmasını isteriz. Kürt siyasal hareketinin parlamentoda olmasını isteriz. Çünkü barış sürecinin sağlıklı ilerlemesinin yolu HDP’nin, yani Kürt siyasal hareketinin, yan, meşru hareketin parlamento da olması lazım. Bu konuda en tutarlı parti biziz."

Kılıçdaroğlu, "Kemal Derviş’le hareket etmeniz doğru mu?" sorusuna da "Türkiye’de güzel işler yaptı" yanıtını verdi.

"Şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Kemal Derviş sadece bizim değil Dünya’nında kabul ettiği önemli sosyal demokrat iktisatçılarından birisi. Kurumsal olarak Türkiye’de güzel şeyler yaptı. Gerçek demokrasi sıcak siyasetin doğrudan müdahale edemediği alanların genişletilmesidir. Derviş de bunu başarılı bir şekilde yaptı."

Kılıçdaroğlu, kendi partisinin tabanının da "lümpenleştiğini" söyledi. 

"Parti tabanın da ciddi bir lümpenleşme var. Bu sorunları aşmak için entelektüel düzeyi yüksek insanlara ihtiyacımız var."

"CHP'nin geçmişte laikliği gerekenden fazla öne çıkardığını" savunan Kılıçdaroğlu, "'Sosyal devleti unuttuk'" ifadesini kullandı.

TESEV üyesi olduğunu belirten Kılıçdaoğlu, "’TESEV’in Sorosdan bağış alıp almadığını bilmiyorum" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Tolga Hataylı :

diyarbakıra öldürülen pkk ypg liler için kaç defa heyet gönderdi yazıklar olsun

1 OY :

bu yaziyi okumadan önce chp ye oy verecekti̇m

ALI :

yaziklar olsun , diyecek soz yok.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar