banner864

Kılıçdaroğlu'ndan koalisyon açıklaması: Üzülürüm 01 Ağustos 2015, 16:05

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, AKP ile yürütülen koalisyon müzakerelerinden memnun olmadığı öğrenildi. Kılıçdaroğlu'nun kurmaylarına, son kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verecek olmasından duyduğu rahatsızlığı ilettiği belirtildi. CHP lideri, Hürriyet gazetesine verdiği röportajda da "AKP ile koalisyon kuramazsak üzülürüm" dedi.
AKP ile CHP arasındaki koalisyon görüşmelerinin finali Pazartesi günü yapılacak. Ancak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gidişattan pek de memnun değil.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, müzakere heyetine "masadan kalkmayın" talimatı veren Kılıçdaroğlu, son kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verecek olmasından rahatsız. Bunu da yakın çevresine iletti.

Kılıçdaroğlu'nun özellikle, Erdoğan’ın yabancı ülke başbakanlarıyla temas etmesinden rahatsız olduğu ve bunun Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yetki alanına doğrudan müdahale anlamına geldiğini belirttiği ifade ediliyor.

CHP lideri Hürriyet Gazetesi'ne verdiği röportajda da AKP ile koalisyon çalışmalarını değerlendirdi. "AKP ile koalisyon kuramazsak üzülürüm" diyen, Kılıçdaroğlu, koalisyon için oy kaybetmeye hazır olduklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı, açılımla ilgili de değerlendirmelerde bulundu, "Biz, çözümün adresinin parlamento olması gerektiğini ve toplumsal uzlaşmayla olabileceğini ifade ettik" dedi. Güvenlik önlemleriyle bu işin çözülemeyeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Bunun bedeli 90’lara göre daha ağır olacak" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu gelecek hafta da HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile görüşecek.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder