Kılıçdaroğlu, Öcalan gibi konuştu 20 Haziran 2014, 18:49

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da konuştu, açılım yasalarının bir an önce çıkmasını istedi. Bölgede CHP'nin yanlış algılandığından şikayet eden Kılıçdaroğlu, "Biz değiştik, yenilendik. 1930'ların CHP'si değiliz. Biz çözümden yanayız, geçmişle hesaplaşacağız" dedi.

Öcalan gibi konuştu paylaşan: ulusalkanal
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da açılımdan yana konuştu.

Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi'nin toplantısına katılan Kılıçdaroğlu, CHP'nin değiştiğini, artık 1930'ların CHP'si olmadıklarını söyledi.

"İktidar isterse 24 saatte kanun çıkartır" diyen Kılıçdaroğlu, açılımın yasalarının bir an önce çıkarılmasını istedi.

"Kürt sorununun tarihsel kökleri var" diyen Kılıçdaroğlu, geçmişle hesaplaşacaklarını ilan etti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Ilhan Dincer :

Ucbucuk oy alayım derken , besbucuk oy vermiyesin sn. Kilicdaroglu.

vatandas :

Ikiyuzlu yarin ankarada unutur

Necdet SAAT :

oradan oy alma memleketi oy için satma dönderek adam bu ne cürret biz değiştik biz yenilendik yalvarsaydın bari

Hulki :

erzurum kongresi 1919 1.vatan bir bütündür, parçalanamaz. 2.her türlü yabancı işgaline ve müdahalesine karşı millet hep birlikte direniş ve savunmaya geçecektir. 3.istanbul hükûmeti vatanın bağımsızlığını sağlayamazsa geçici bir hükûmet kurulacaktır. bu hükûmet milli kongre tarafından seçilecektir. kongre toplanmamış ise, bu seçimi temsilciler kurulu yapacaktır. 4.kuva-yi milliye'yi etkili, milli iradeyi hakim kılmak esastır. 5.azınlıklara siyasi hakimiyetimizi ve sosyal dengemizi bozacak ayrıcalıklar verilemez. ancak bu vatandaşların canları, malları ve ırzları her türlü saldırıdan korunacaktır. 6.manda ve himaye kabul olunamaz. 7.milli irade ve toplanan ulusal güçler padişahlık ve halifelik makamını kurtaracaktır. 8.mebuslar meclisi'nin derhal toplanmasına ve hükûmetin yaptığı işlerin milletçe kontrolüne çalışılacaktır. 9.sömürgecilik amacı taşımayan devletlerden teknik, sanayi ve ekonomik yardım kabul edilebilir

siyahmely :

1930 lu chp sine kurban ol sen...

can yildiz :

yuh

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar