banner864

Kılıçdaroğlu: Otopsi raporu için neden gizlilik kararı alınır? 06 Nisan 2015, 13:33

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın otopsi raporuna gizlilik kararı konulmasına, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tepki gösterdi. "Bazı karanlık eller olayın aydınlatılmasını istemeyenler var" diyen CHP Lideri, otopsi raporu için neden gizlilik kararı aldınığını sordu.
Terör örgütü tarafından Çağlayan'daki İstanbul adliyesinde şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın vücuduna 10 kurşun isabet ettiği öne sürülmüş, İstanbul Başsavcısı Hadi Salihoğlu yaptığı yazılı açıklama ile bu iddiayı yalanlamıştı.

Tartışmanın fitilini ateşleyen ise Şehit Savcı ile ilgili otopsi raporuna gizlilik kararı konulması oldu.

Gizlilik kararına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan tepki geldi. Hürriyet'e konuşan Kılıçdaroğlu "Karanlık eller, olayın aydınlatılmasını istemeyenler var" dedi.

"Rahmetli Savcımız Mehmet Selim Kiraz, Berkin Elvan soruşturmasını kararlı bir şekilde, en sağlıklı soruşturma çabasında bir yargı insanıydı. Bunu iyi biliyoruz."

İstihbarat birimlerinin terör örgütlerini takip etmek yerine muhalefet partilerini takip edip iktidara bilgi taşıdığını kaydeden Kılıçdaroğlu, Hükümetin toplumu ayrıştırıp böldüğünü söyledi. CHP Lideri, savcının otopsi raporuna neden gizlilik kararı konulduğunu sordu.

"İlla bir savcımızın öldürülmesi mi gerekiyordu? Bu konuda da ciddi kuşkular var. Merak ediyorum, otopsi raporu için neden gizlilik kararı alınır? Bitmiş bir olay, sonuç belli. Kamuoyunun bunu bilmesinde, kurşunun hangi silahtan çıktığını öğrenmesinde ne mahsur var?"

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Caner :

bu olay neden gizlendi hala çözmüş değilim ama aklıma farklı bişey geliyor tam bilmiyorum ama derin devlet olabilirmi tahmin ediyorum savcımız hiç uğrunamı öldü acaba çünkü bu türkiyede bir doktor hata sonucu bir hastayı imza attırmadan öldürse dahil ya görevden alırlar yada cezaevine gönderirler peki bu neden böyle oldu tam anlamadım ama tahmin ediyorumki savcımızda suc yok gibi geliyor çünkü çok savcı amcaları tanır babam hepside görevini layıkınla yapan kişiler ilk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum türkiyenin başı sağ olsun yakınlarına Allahtan rahmet kendilerine bas salığı diliyorum Allah şehidimizin mekanını cennet toprağını bol kabrini nur etsin aminnnnnn

mustafa cenap aytepe :

bir olay gizleniyorsa arkasında kötü şeyler var demektir yoksa neden neden gizlensin ...bu kabuslardan 7 haziranda vatan partisini mecise sokabilirsek o zaman millet her şeyi açık açık görecek deprem olacak mecliste

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar