banner864

Kılıçdaroğlu: Oyları düşüren genel başkan gitmelidir 25 Ağustos 2014, 14:48

CHP'de kulislerin hareketlendiği, delege desteği yarışının kızıştığı bir dönemde mevcut genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'ndan çarpıcı açıklamalar geldi. Kurultay sonrası atılacak adımlara ilişkin bilgi veren Kılıçdaroğlu, "Oyları anlamlı bir şekilde düşüren genel başkan gitmelidir" dedi. Kılıçdaroğlu, muhafazakarlara yönelik açılım politikası izleyeceklerini belirtti.
CHP'de Eylül ayının ilk haftasında yapılacak olağanüstü kurultay için takvim işliyor. Hürriyet Gazetesi'nden Fatih Çekirge'ye konuşan Kılıçdaroğlu, kurultay sonrası yapacağı hamlelerle ilgili ipuçları verdi.

Kılıçdaroğlu'na, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın sık sık dile getirdiği "Ben seçimlerde birinci parti olamazsam giderim, siz de gider misiniz" sorusu yöneltildi. CHP lideri, "Birinci parti olmazsam giderim" demek yerine "Oyları düşüren genel başkan gitmelidir" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "Ben diyorum ki, oylarını anlamlı bir şekilde düşüren genel başkan gitmelidir. Elbette amaç iktidar. Yani öyle sıfır noktalı falan değil. Bir kaç puanlık kayıptan bahsediyorum. " dedi.

Kılıçdaroğlu, CHP'nin önümüzdeki dönemde muhafazakarlara yönelik bir açılım politikası izleyeceğini belirtti. Parti tüzüğünde değişik yapılacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Alınan kararın arkasında durmayan gider" dedi. Mustafa Sarıgül'ün parti yönetiminde görev alacağı iddiasını da "Sarıgül değerli bir arkadaşımız. Elbette katkısı olacaktır." şeklinde yanıtladı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Sedat yAşar :

Açık konuşsanıza siz bizim iktidar olmakla bir işimiz yok muhalefet bizeyeter diye atatürkte sizingibi düşünseydi neolurdu dersiniz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar