banner864

Kılıçdaroğlu, Perinçek-İsviçre davası ile ilgili konuştu 26 Ocak 2015, 19:47

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Ocak'taki Perinçek-İsviçre davası ile ilgili konuştu. İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'in düşünce özgürlüğü nedeniyle yargılanmasını doğru bulmadığını belirten Kılıçdaroğlu, "davadan olumlu bir karar çıkacağı kanısındayım" dedi.

Kılıçdaroğlu, Perinçek-İsviçre davası üzerine... paylaşan: ulusalkanal
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , 28 Ocak'ta Starzburg'taki AİHM Büyük Daire'de görülecek Perinçek- İsviçre davasını değerlendirdi.

Türkiye'deki dini cemaatlerin Liderleri ile İstanbul'da bir araya gelen Kılıçdaroğlu, toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, İşçi Partisi Lİderi Doğu Perinçek'in düşünce özgürlüğü nedeniyle yargılanmasını doğru bulmadığını söyledi. 

"Düşünce özgürlüğünün arkasında durmamız gerekir" diyen Kılıçdaroğlu, davadan olumlu bir karar çıkacağı kanısındayım ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun dini cemaat temsilcileri ile basına kapalı yaptığı toplantı yaklaışk 2 saat sürdü. 

Haber:Deniz Adalı
Kamera: İnanç Saraçoğlu
ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

fikret mesur :

vaslında içi kan ağlıyor çünkü chp nin misyonunu bitirdi pkk avukatini dönek libarelleri cemaat kalintilarini azili atatürk düşmani kürtçü şovenis e dinci yobazlari partiye doldurarak mustafa kemale ve onun kuva-yi miiliye ruhunada ihanet etti ama rüzgar tersine döndü sorozcu emperyalistler liboşlar cumhuriyet düşmanlarının kaybedeceği günler geliyor

Lombak :

hadi söyle dersimli kemalim "soykırım emperyalist bir yalandır" de! hakikat, adalet ve hafıza çalişmalari derneğine borcun mu var?

Malik boyraz :

sen isine bak yurtseverlerin isine karisma ychp nin kemali

delicoban :

Alin benden de o kadar önce vstsn demedi gerekirdi din adamlarıyla yarinda görüşe bilirdisoykirim hhakkında bisey diyemez Tayip amcasi kizar kemalin

güney çelik :

kılıçdaroğlu doğu perinçek'in ifade özgürlüğünü desteklediğini söylüyor,ama ''soykırım yapılmamıştır.'' diyemiyor.''soykırımla yüzleş'' pankartı arkasında yürüyenler bunu söyleyebilirler mi?

korkut türk :

dilinle kus tutsan benden sana oy yok.

Oya Gencer :

soykirim yoktur diyemedi memur kemal bey vah chp vah ... ölmüssün aliyanin yok

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder