Kılıçdaroğlu ve Bahçeli hemen istifa! 09 Haziran 2015, 13:01

Bu satırlar oy sayımı sürerken yazılmıştır. Mevcut veriler AKP’nin tek başına iktidar olamayacağına, CHP’nin vurgun yediğine, MHP’nin belediye seçimlerine kıyasla oy kaybettiğine ve HDP’nin barajı aştığına işaret ediyor. Bunun yorumu: AKP eskisi gibi artık yükselemiyor ve geriliyor. Önümüzdeki süreçte eğer iyi bir alternatif yaratılırsa AKP çakılabilir. Ancak... Temel sorun AKP’nin hala iktidar alternatifinin olmamasıdır. Evet Türk halkı bugünkü CHP ile MHP’nin yönetimlerine güvenmiyor. Lafı dolandırmadan söyleyeyim; bugün, hemen şimdi Kemal Kılıçdaroğlu istifasını açıklamalı ve CHP olağanüstü kurultay kararı almalı ki; sanıyorum bu olacak, zira Kılıçdaroğlu’nun bu partinin başında kalması artık mümkün görünmüyor...

Gelelim MHP’ye...

BAHÇELİ, MHP’Yİ FRENLEDİ

Var olan müthiş konjonktür avantajı yani AKP’nin tükenmişliğine rağmen MHP oylarını yüzde 20’leri aşıramıyor ve tersine belediye seçimlerinin gerisine düşüyorsa Devlet Bahçeli’nin artık o koltukta bir saniye bile oturmaya hakkı olamaz. Bahçeli kendine verilen emir gereği MHP’nin yükselişini bizatihi engellemiştir. Bütün ülkücülerin bugünden itibaren Bahçeli’yi istifaya davet etmelerini ve Türkiye’yi kurtarmalarını bekliyoruz.

BUNDAN SONRA KAOS!

Gelelim ilk sonuçlara göre Türkiye’nin bundan sonraki seyrinin ne olacağına... Üzgünüm ama Türkiye artık büyük bir kaosun eşiğindedir. Meclis’e giren ve siyasette belirleyici olan PKK pardon HDP artık Türkiye’nin mukadderatı ile oynayacaktır. Yarından itibaren Türkiye oluşacak belirsizlik iklimi ile ekonomik olarak bir karanlığa girecek ve dengeler altüst olacaktır. Peki nasıl bir koalisyon mu?

AKP-MHP KOALİSYONU!

Tam 10 gün önce bu sütunda yazdığımız gibi bize göre en güçlü ihtimal AKP-MHP koalisyonudur ki, Bahçeli “Ülkeyi PKK’ya teslim etmemek için Tayyip’e razı olduk” diyecek ve bu şekilde genel başkanlık koltuğunu muhafaza edecek.

Sabahattin Önkibar
Aydınlık

Yorumlar

sami :

bop ta rol alanlar istifa etmeselerde yakın tarihte tarihin tozlu duvarlarında yerlerini alacak

faruk yıldırım :

abd projelerinde rol alanlar, türk milletinin ayakları altında kalacaklardır

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar