banner864

Kılıçdaroğlu'na yumruklu saldırı 08 Nisan 2014, 13:38

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısı öncesinde Meclis'te yumruklu saldırıya uğradı. Toplantı salonuna gitmek için Meclis koridorlarında ilerleyen Kılıçdaroğlu'na, Orhan Övet adlı bir saldırgan yumruk attı. Ortalık bir anda karıştı. İşte Meclis'te bugün yaşanan saldırının ayrıntıları...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'te yumruklu saldırıya uğradı.

Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısı için Meclis'e gitti. Toplantının yapıldığı salona girmek için koridordar ilerleyen Kılıçdaroğlu, BDP salonunun önünden geçerken grup toplantısından çıkan BDP'li Altan Tan ile tokalaştı.

Bu sırada 4 saldırgan Kılıçdaroğlu'nun yanına yaklaştı. İçlerinden biri kalabalıktan faydalanarak Kılıçdaroğlu'na yumruk attı. Diğer

İlk yumruğun ardından korumalar devreye girdi. Kemal Kılıçdaroğlu, koridordan uzaklaştırıldı. Kılıçdaroğlu'nun gözlüğü yere düştü.

CHP Lideri'nin uzaklaştırılmasının ardından koridor bir anda karıştı. Partililer saldırganı linç etmek istedi. Meclis'te görevli polisler ve BDP'li vekiller devreye girdi.

Gözaltına alınan saldırgan Meclis'in alt katındaki kuaför salonuna indirildi. Arından da Kavaklıdere Polis Karakolu'na götürüldü.

Saldırganın, Ankara Anltındağ nüfusuna kayıtlı olan 1989 doğumlu Erzumlu Orhan Övet olduğu öğrenildi.

Saldırının ardından iddialar da birbirini izledi. Orhan Övet'in önce BDP'li olduğu iddiası yayıldı. Ancak hem BDP hem de BDP'li milletveki Sırrı Sakık, saldırganın kendileri ile herhangi bir ilgisinin bulunmadığını açıkladı.

Saldırganın, polise verdiği ilk ifadesinde Alperen Ocakları'na üye olduğunu söylediği öne sürüldü.

Bu bilginin basında yer almasının ardından hem Alperen Ocakları hem de BBP lideri Mustafa Destici açıklama yaptı. Açıklamalarda, saldırganın BBP ya da Alperen Ocakları ile ilgisinin olmadığı belirtildi..


İşte saldırı anı:

Yorumlar

Esin felamur :

Kınıyorum....

gül :

Karektersiz adam yaziklar olsun ellerin kirilsin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar