banner864

Kılıçdaroğlu’ndan geri adım 12 Eylül 2014, 14:56

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultayda dile getirdiği "Rakı masasında Türkiye'yi kurtaranları partiden temizleyeceğim" sözlerinden geri adım attı, "Özel hayata saygılıyım" dedi. "Tıpış tıpış sandığa gideceksiniz" sözlerinden de pişmanlık duymadığını belirtti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 18'nci olağanüstü genel kurultayda sarfettiği bu sözlerden geri adım attı. Kılıçdaroğlu, kimsenin özel hayatına müdahale etmediğini söyledi.

Habertürk gazetesine konuşan Kılıçdaroğlu, kendisinin rakı içerken çekilmiş fotoğrafları için de "O benim özel hayatım, niye müdahale ediliyor ki" yanıtını verdi. "Bu ülkenin dindarlarıyla barışmamız lazım. Kendisini dindar hisseden ve sağ cephede yer alanlarla" diyen Kılıçdaroğlu, CHP'nin geçmişiyle yüzleşeceğini yineledi.

Ekmeleddin İhsanoğlu ismininin birden fazla çevreden önerildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu "kim söyledi" sorusuna yanıt vermekten kaçındı.

Seçim sürecinde seçmenin ve kamuoyunun en çok tepki gösteriği sözlerden biri de "Tıpış tıpış sandığa gideceksiniz" sözleriydi.

Kılıçdaroğlu bundan pişman olmadığını ifade etti.

Kılıçdaroğlu, "Gaf da değildi. Koşullarımızdan, baskılardan söz edeceksiniz, demokrasinin gittiğinden söz edeceksiniz, sonra "Ben İhsanoğlu’nu beğenmiyorum’" diyeceksiniz. Demokrasiden yana tercih yapacaksanız Ekmeleddin Bey’i seçecektiniz. İnsanım ben, duygularımı dile getirmek zorundayım. Günün 24 saati çalışıyorsam seçmenin de "Bu adam çalışıyor’" demesi lazım. " dedi.

Etiketler

Yorumlar

İsmail Aldığ :

Sn Kılıçtaroğlu 24 saat çalışmayla bu kadarını yapıyorsanız gitme vaktiniz geldi demektir. Birgün 25 saat olmayacağına göre iktidar olmamızda hayal Adını Kemal koyanlarda Kemalizimden uzaklaştığınızı görselerdi çok pişman olurlardı.Ya partiyi gerçek kimliğine büründür, yada çek git.

M.adil kurt :

Kılıçtaroğlu sadece dürüst bir insan ve bu özelliğin alıcısının olmadıgını öğrendiğinde çok geç olacak

aysen kumru :

Sayin Kilicdaroglu; Parti icinde Turkiyenin medari iftihari olanlarda sizin egonuz yuzunden heba oluyor.Bir yandan Turk milletinin meclisinden astronomik maas alip, diger yandan Pkk hayranliginizi sergiliyorsunuz.Yani yedigi kaba yapan bir vatan hainisiniz.Ne ksdar Ataturk dusmani varsa Chp kapisini onlara acansiniz ve bu izlediginiz politikayla ulje muhalefetine de sicansiniz..

Emre ikan :

Bugun yaptiklariniz, yarin basiniza gelecekleri belirler, yada ne ekersen onu bicersin sozleri size birsey ler ifade ediyormu? Sizin o celiskili calismalariniz yuzunden kaybettiniz, ve gidisatiniz kayiplarinizin devamini gosteriyor,..bence tabii...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder