banner864

Kılıçdaroğlu'ndan MHP'ye sert eleştiri 05 Ekim 2014, 16:55

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tezkereye karşı çıkış gerekçelerini açıkladı. "Esad'ı hiç bir zaman savunmadım" diyen Kılıçdaroğlu tezkeredeki "yabancı asker" maddesine "o zaman Genelkurmay Başkanlığı’nı kapatın gitsin." sözleriyle tepki gösterdi.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tezkereyle ilgili Yeniçağ ve Sözcü gazetesine açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, AKP'den gelen eleştirilere Esad'ı hiç bir zaman savunmadım" diyerek yanıt verdi.

"ESAD'I SAVUNMADIM"

Şimdi bunlar biz askeri göndereceğiz diyorlar. Ama IŞİD ile mücadele için değil, Suriye rejimi için göndereceğiz diyorlar. Esad’ı hayatımın hiçbir döneminde savunmadım. Nerede insan hakkı ihlali varsa eleştirdim.

"BATI İTTİFAKINA GİRELİM"

Çözüm olarak Amerikan koalisyonunu gösteren Kılıçdaroğlu, "Batı ittifakı içinde elbette yer alalım. Onlar nasıl yapıyorsa biz de benzerini yapalım. Kendi sınırlarımızı koruyalım. Bunun için dışarıdan yardım almaya gerek var mı? Hayır. " dedi.

CHP lideri tezkeredeki "yabancı asker" maddesine itiraz ederek Türk Silahlı Kuvvetlerine yüklendi.

"TSK'YI KAPIYI KAPATIN GİTSİN"

"Güvenliğimiz için Türkiye’ye, yabancı ülke askerinin postalı değecekse, yabancı ülke askerine ihtiyaç duyuluyorsa o zaman Genelkurmay Başkanlığı’nı kapatın gitsin."

"MHP MİLLİYETÇİLİĞİNİ TARTIŞIRIM"

Kılıçdaroğlu, tezkereye destek olan MHP'yi de sert sözlerle eleştirdi. Kılıçdaroğlu, "Niyet, IŞİD değil Esad’dır. Tezkereye, MHP’li milletvekilleri de oy verdi. MHP, kendi ülkemizin toprağında yabancı askerin postalını görmeyi uygun görüyorsa, milliyetçiliğini tartışmaya açarım." diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Emre ikan :

Akp nin destege ihtiyaci oldugunda, her zaman Mhp milli mesele denilerek yardima cagriilir, ve yardimi esirgemez, icerisindeki hukukcularin yetersizliginden kaynakli bir durum olabilir.Chp ye gelirsek hukuksal acidan yaklasarak karsi ciktiklarini dusunuyorum, ancak ulkemiz ic hukuku boylesi vahim bir durumdayken pek alakasiz bir yaklasim gibi duruyor. Chp yine dersimliyle celik comak oynamaya devam sanki.

Mustafa :

milliyetçi hareket partisi bu teskereyi onayladıysa, gerekli göşmüştür Vatanımız ve milletimiz için eyyyyyy Türk evlatları içiniz tahat olsun...

Kadir :

Mesele mhpnin milliyetçiliği değil. Mhp hep türkiyenin sigortası olmuş ve de öyle olmaya devam etmektedir.Bir konuda ülke çıkarı söz konusu ise mhp imzayı atar. Meseleye bu şekilde bakmak daha doğru olur.Avrupa Birliği, kandil, barzani gibi odaklar türkiyenin bölgeye girmesini istemiyorsa bence bunun nedeni çok iyi irdelenmelidir. Bahçeli tabanına çok hakim.Bahçeli Habur, Gezi süreci, Bayrak indirilmesi,heykel falan gibi milliyetçileri kışkırtan olaylarda bile bir tane ülkücüyü sokağa dökmedi. Bence oldukça başarılı.

Kalamışlı :

Yanlış hesap Bağdat tan dönücektir

aslantürk :

mhp milliyetciligini degil, bahcelinin milliyetciligini tartisirim dersen o zaman mutabikiz, sen önce kendine bak, chp yi ne hallere getirdin dersimli kemal.

Cemil Gürgöze :

milliyetç hareket partisi akp yi eleştiriyor ve aynı zamanda destekliyor.hem beğenmek ve aynı zamand beğenmemek nasıl oluyor?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder