banner864

Kılıçdaroğlu’ndan olay sözler 22 Ekim 2014, 08:44

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu PKK'nın Suriye kolu olan PYD ve YPG hakkında çok tartışılacak bir açıklamaya imza attı. Üniversite öğrencilerinin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, PYD'nin silahlı gücü YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur" dedi.
"PYD'nin silahlı gücü YPG terör örgütü değil". Bu sözler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ait.

İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübü üyeleriyle bir araya gelen Kemal Kılıçdaroğlu, PKK'nın Suriye kanadı PYD ile ilgili çok tartışılacak açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, "PYD’nin silahlı gücü YPG’yi terör örgütü olarak değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum olarak gördüğünü" söyledi.

Öğrencilerin Ayn-El Arab'taki gelişmelerle ilgili sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Bizim için YPG terör örgütü değildir. Sivilleri genç, yaşlı, kadın, erkek demeden öldüren örgütlenmelere biz ‘terör örgütü’ diyoruz dedi. PKK bu bağlamda terör örgütüydü diyen Kılıçdaroğlu, "YPG'nin şu ana kadar böyle bir uygulaması olmadığını" söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, PKK'nın Suriye kolu PYD ve silahlı kanadı YPG'yi "kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum." olarak tanımladı.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

TC GAZİ-KOMANDO :

PKK'Lİ SİYONİST-CHP !!!!! ŞAHANE VALLA , HAYIRLI OLSUN !!!!! :(

MİRAÇ DEMİRBAŞ :

T.C.ANAYASASI'NA VE SİYASİ PARTİLER KANUNU HÜKÜMLERİNE GÖRE CHP'NİN BU BEYAN VE FAALİYETLERİ "YÜCE DİVAN"LIK EYLEMLERDİR. BU İTİBARLA YARGITAY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NIN, CHP'NİN KAPATILMASI VE BU YETKİLİLERİNİN 5 YIL SİYASETTEN YASAKLANMASI TALEBİYLE DAVA AÇMASI GEREKMEKTEDİR.

Ümit Aslan :

bazı insanların saflığı genetik oluyor. fazladan bir şey yapmasına gerek yok.

ilahiadalet :

kılıçdaroğlu sana artık sayın kılıçdaroğlu bile demiyorum. bir daha sana al oy veririm oylarımızla geldiğin yer aldığın maaşlar haram olsun sana ve yanındaki yenichplilere oyum işçi partisine artık yazıklar olsun sana tarihe chpyi bitiren adam olarak çoktan girdin

AV.YENAL ÜNSELİ :

her halde bunadi ama chp yi de bitirdi...derhal istifa etmeli

Baris Atakan :

cok üzülüyorum, atatürk'ün kurdugu parti ne hale getirdiler. tek yol ip!!! sevgiler ve saygilar ulusal ve aydinlik ekibine

Malik boyraz :

inanmak istemiyordum ama bunlar gercekten yeni chp mis

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder