banner864

Kılıçdaroğlu'ndan Tarhan'ın istifasına ilk tepki 31 Ekim 2014, 17:40

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın CHP'den istifasının beklenen bir durum olduğunu belirterek, "Sağlık olsun" dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın CHP'den istifasının beklenen bir durum olduğunu belirterek, "Sağlık olsun" dedi.
Kılıçdaroğlu, partisinin Antalya'da bugün başlayan ve pazar gününe kadar devam edecek TBMM 24'üncü Dönem 5'inci Çalışma Toplantısı'na katılmak için saat 17.00'de kente geldi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu Antalya Havalimanı'nda CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal başta olmak üzere milletvekilleri, belediye başkanları, il yöneticileri ve çok sayıda partili karşıladı.

Havalimanında gazetecilerin Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın istifasına ilişkin sorularına Kılıçdaroğlu, "Sağlık olsun arkadaşlar" diye karşılık verdi. İstifalarının devam edip etmeyeceğine yönelik sorulara, "Hadi bakalım" diye karşılık veren Kılıçdaroğlu, Tarhan'ın istifa mektubunu ise henüz okumadığını söyledi.

Karayoluyla CHP kampının toplandığı Serik İlçesi'ne bağlı Belek'te bulunan 5 yıldızlı Sirene Otel'e geçen Kemal Kılıçdaroğlu'na Tarhan'ın istifası burada da soruldu. Baykal'la birlikte otele giren ve kendisine ikram edilen limonatadan yudumlayan Kılıçdaroğlu, "Sağlık olsun. Normal, beklediğimiz bir şeydi" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün toplanan Milli Güvenlik Kurulu'nda 'paralel yapıyla mücadelenin' konuşulduğu ve Kırmızı Kitap'ta yer alacağına ilişkin bir başka soruya ise metni henüz görmediğini, metni gördükten sonra değerlendirmede bulunacağı karşılığını verdi.

Kılıçdaroğlu,, Danıştay ve Yargıtay'ın yapısına ilişkin yeni düzenlemeye yönelik görüşünü açıklarken de "Hükümetin zigzaglarından birisi. Bozdular düzeltmeye çalışıyorlar. Umarım düzeltirken daha fazla bozmazlar" diye konuştu.

Emre BAYLAN /ANTALYA
DHA

Yorumlar

Gürhan Salihlili :

emine annem türkiye'nin de yüzakıdır!

E. Özaydin :

aslinda böyle bir istifa , sayin kilictaroglu ve ekibine yakisir di

korkut türk :

dersimli kemal, asil senin istifa etmen gerekiyor. chp yi daha ne kadar yipratmayi düsünüyorsun.

Tayfun goksel :

sn kılıcdaroglu bır ruzgardı dıyemıyecegım sadece bır esıntıydı kagıthaneye kagıt tepe demesıyle o esıntı de bıtmıstı degısım ltf

Muhittin Yılmaz :

bir vatandaş olarak chp yi ben terkettiysem neden diye herkes sormalı kendi kendine.onurlu bir davranış.kılıçdaroğlu bunu çoktan yapmalıydı

Ahmet MERİÇ :

Ben sayın tarhanın değil dersimli kemal'in istifasini görmek isterdim.... CHP liler partiden istifa ediyor CHP li olmayan dersimli kemaller CHP yi yönetiyor isyanım buna....

esipa :

elbet biat eden chp yeni bir isim altina ve dusunce ile yolunda devam edecektir.pazarda vatanin sattan vekil elbette bir gun hesap verecek.mecliste bululan butun partirler ihanet icindedir.ydd icin basa gelecen kemal bey tayyip beyler tarihte yerlerinin alacaklardir hain olarak.vatan bu milletin yurdu ve yuvasi bur kartal gibi korumasida bilir,gecmisimiz bunu hedef gosteriyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder