banner864

Kılıçdaroğlu'nun teklifine Bahçeli'den ret! 04 Nisan 2014, 18:45

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dillendirdiği Cumhurbaşkanlığı için ortak aday teklifine MHP lideri Devlet Bahçeli'den olumsuz yanıt geldi. Bahçeli; "CHP ile ortak aday göstermeyiz. Kendi adayımızı gösteririz" dedi.
Cumhurbaşkanlığı adaylıkları konusunda kulisler ve ittifak senaryoları canlandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Köşk için ortak aday teklifine MHP'den olumsuz yanıt geldi. Kılıçdaroğlu'nun "Adayda uzlaşırsak işbirliği olabilir" sözlerine, MHP lideri Bahçeli olumsuz yanıt verdi.

CHP ile ortak aday göstermeyiz. Kendi adayımızı gösteririz. Aday gösterirken de ‘soldan da oy alabilecek’ birini aday gösterme konusunda hassasiyet gösteririz.

Bahçeli Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı olası adayını tarif ederken kullandığı "dil bilen, dünyada tanınan" kriterlerine de tepkili yaklaştı. 

Kılıçdaroğlu,”Dil bilen, dünyada tanınan” diyerek Kemal Derviş’i tarif ediyor. Ülke yönetiminde dil bilmesi gerekmeyen tek kişi Cumhurbaşkanı'dır. Tüm ülkelerin cumhurbaşkanları dil bilseler de sadece kendi dillerini konuşurlar. Dil o kadar önemliyse simultane çeviri bürosundan aday seçsinler.

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin uzlaştığı tek isim, 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ oldu. Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı "Sivil biri olmalı" diyerek Başbuğ'un adaylığına olumsuz baktığını belli etti. Bahçeli'de bu konuda CHP lideriyle aynı görüşte.

Başbuğ, Erdoğan için en kolay lokmadır. Hakkında hapis kararı var. İkinci turda hapse atarlarsa ne olacak? Erdoğan rahat seçilir.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

vatansever :

bu bahceli hala isin ciddiyetinde degil,ülke dagiliyor,bitiyor ve beyefendi hala keyfinin pesinde, secimlerden hic ders almadimi bu adam? yaziklar olsun!!!

Metin :

Anlaşıp seçimlere birlikte girseydiniz halk hiç yadırgamaz sonuçta böyle olmazdı burada lütfen anlaşın

istiridye :

Ankara secimleri halkin mansur yavasta uzlastigini gosteriyor bence

akmuhtar :

Abdullah Gul un koske cikmasina muhalefetten kimin destek verdigini hatirlarmisiniz? Maalesef o zamanda bu ise Bahceli olur verdi ve Gul Cankaya ya cikti. Tarih tekerrurden ibarettir.

Alirıza kılınç :

Bu sag sol kafasını aşmadıkca Türkiye hiç bir zaman düzelmez Bunu göremeyen bu liderler Ülke peşinde deyil liderlik koltuk peşindedırler bunu görsün bu insanlar yeter artık bu tayıbi silin siyasetten ülkeyi batırdıkdan sonramı aklınız başınıza gelecek çok geç olur altında kalırsınız liderler

Zs :

Siz birbirinizi anlamak için uğraşmayın, partizanlık yapın ;onların istediği zaten bu ! Ekmeklerine yağ sürün hem tek başına yetersizsiniz hemde uzlaşmıyorsunuz?!

Yalcin :

zaten cumhurbaşkanını da böyle seçtirmişti. değilse akp nin abdullah gül'ü cumhurbaşkanı seçtireceğimi vardı. mhp bu bahçeliden kurtulmalı bence. ufku dar.

mahmut örnek :

türkiye deki siyaset büyükleri zaten akıllı olsalardı türkiye şu anki duruma gelmezdi

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar