banner864

Kimin dinlediğini açıkladı 02 Nisan 2014, 12:36

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye'ye savaş planlarının konuşulduğu toplantıyı kimin dinlediğini açıkladı. Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı'ndaki zirveyi Gülen Cemaati ile Türkiye'deki Beşar Esad ve İran yanlılarının dinlediğini söyledi.
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, NATO toplantısında katılmak için Bürksel'e giderken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Davutoğlu, gündeme bomba gibi düşen Suriye toplantısını kimin dinlediğini açıkladı.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "Daha ilk raunt bitti. Dertleri Erdoğan'ı ve AKP'yi siyaseten tasfiye etmek. Bu amacı sadece paralel yapı da gütmüyor, başka pek çok uluslararası aktör de benzer hedef peşinde. Herkes yeni bir pozisyon almaya yönelecek. Mesela, şimdilerde, seçim sonrasında kardeşlik vurgusunun yapılmaya başlandığını görüyoruz. Biz, örgüt değiliz mesajı verilmek isteniyor. Dışişleri Bakanlığı’nı dinleyenler biz değiliz denmek isteniyor. Bir olay olduğunda ben, önce kimin sahiplendiğine bakarım. Bakın kimler sahiplendi? Türkiye’deki Esad yanlıları, paralel yapı unsurları ve İran’a yakın kalemler." dedi.

Davutoğlu, seçim sonucunu da değerlendirdi. CHP'nin oylarındaki 1-2 puanlık artışa dikkat çeken Davutoğlu, "İki ihtimal var: Ya cemaatin o sözü edilen müthiş oy gücü yok ya da tepeden emir geldiği halde cemaat mensupları emri dinlemedi ve AKP'ye oy verdi" diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

bekir gödelek :

sen dış işleri cafe bakanı... bir toplantını koruyamıyorsun, ülkeyi nasıl koruyacaksın nasıl dış işlerini yöneteceksin. insan yaptığı açıklamaları önce beyin süzgecinden geçirir. saygı değer dış işleri cafe bakanı...

levent akbas :

hadi canım buna size oy verenler inanır bu milleti aptal yerine koymayın yalanın bu kadarına pes doğrusu yemezler.

Vatandaş :

lütfen kimliklerini de açıklayın, kamuoyu bilsin.

İlk Yorum :

acaba bunlar ayrı ayrı mı dinlemişler yoksa ortaklaşa ajan mı tutmuşlar?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar