banner864

Kırmızı kitaba yeni tehdit! 15 Temmuz 2014, 18:19

Başbakan Erdoğan'ın F-tipi örgüte karşı Kırmızı kitabı kullanacak! Erdoğan'ın Gülen örgütünü, Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'ne iç tehdit olarak almayı planladığı öğrenildi. Konu, Erdoğan Köşk'e çıkarsa, ilk Milli Güvenlik Kurulu toplantısında gündeme gelecek.
Başbakan Erdoğan'ın Köşk'e seçilmesi halinde yapacağı ilk iş, Fethullahçı örgütle mücadele olacak.

Erdoğan'ın bu kapsamda Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'ni değiştirmeyi amaçladığı öğrenildi. Habertürk, Erdoğan'ın devletin kırmızı kitabı olarak bilinen belgeye iç tehdit unsuru olarak Gülen örgütünü de eklemek istediğini yazdı.

İrtica, 2010'da AKP tarafından yapılan değişiklikle tehdit olmaktan çıkarılmıştı. Ardından da Gülen örgütü "halkımızın huzurunu ve ulusal güvenliğimizi tehdit eden yapılanmalar ve faaliyetler" kapsamına alınmıştı.

Erdoğan'ın da, sürekli Köşk'e çıkması durumunda örgütle mücadeleyi daha ileri noktaya taşıyacağını söylemesi dikkat çekti.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

Büro :

Köşk'e çıkması bıraz zor görünüyor Çünkü Allah'ın planları bu husularda daha degısık hep bırlıkteı bakın yakında neler olacak hepisinin ayağı nasıl kayıyor ıbretle seyr edecegız

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar