Kızılay AVM davalık oluyor! 04 Temmuz 2014, 20:25

Kızılay Alışveriş Merkezi davalık oluyor. Mehmet İsmet Alpsoylu adlı yurttaş, milyonlarca dolar değerindeki alışveriş merkezi arazisinin dedesine ait olduğunu ve İ. Melih Gökçek tarafından haksız yere el konulduğunu ileri sürdü. Alpsoylu'nun elindeki tapularla Meclis'e yaptığı mal varlığı iadesi de kabul edildi.

Milyonlarca dolar değerindeki Kızılay Alışveriş Merkezi davalık oluyor. Mehmet İsmet Alpsoy adlı yurttaş Kızılay AVM arazisinin dedesine ait olduğunu ve Ankara Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek’in haksız yere el koyduğunu iddia etti.

Alpsoy, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek'e defalarca yazmasına rağmen bir cevap alamadığını belirtti.

Alpsoylu, Meclis'e başvurarak malvarlığı iadesini istedi. Tapu belgelerini ikna edici bulan Meclis Dilekçe Komisyonu derhal harekete geçti. Çevre Şehircilik Bakanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nden açıklama istedi. Bakanlık ve Tapu, "arazinin Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne geçtiğini ve daha sonra 99 yıllığına Kızılay'a verildiği" yönünde bir açıklama yaptı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün arazinin belediyeye nasıl geçtiği konusundaki yanıtını ikna edici bulmayan Meclis Dilekçe Komisyonu, Alpsoylu'ya yargıya başvurması gerektiğini belirtti. Alpsoylu, elindeki belgelerle bu durumu yargıya taşımaya hazırlanıyor.

Haber: Hüsna SARI

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Yasemin Tunaboylu :

yanlışlık var arazide melih gökçek daha kısa pantolonla gezerken kızılay vardı. daha sonra büyükşehire geçmiş olabilir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar