banner864

Kızlı-erkekli meclise yürüdüler 17 Kasım 2013, 22:37

Bugün, AKP'nin yıllardır süren baskıları ve özel hayata müdahaleci uygulamalarına başkaldırmak için Ankaralılar Güvenpark'ta buluştu.
Saat 14.00'te başlayan yürüyüş öncesi, hamile ve şiddet gören kadınlar korteji için tiyatrocular ve makyözlerle beraber hazırlık yapıldı.

Güvenpark'tan başlayıp meclis önüne kadar süren yürüyüş sonunda halk meclis etrafında zincir oluşturdu. "Kadınlar yürüyor direniş sürüyor" , "Özgür kadın çağdaş Türkiye, kadın erkek el ele tam bağımsız Türkiye, "Kadın erkek el ele, çağdaş Türkiye", "Kadının fendi AKP'yi yenecek", "Kadınlar yürüyor devrim geliyor, "Kadın erkek el ele, aydınlık Türkiye" atılan sloganlar arasındaydı. Türkiye'nin ilk kadın orkestra şefi ve İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı İnci Özdil, Anadolu Kadınları Derneği'nden Birsen Temur, Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Sekreter Yardımcısı Selma Tunca, Türkiye Gençlik Birliği GYK üyesi Bürge Demircioğlu ve Güldane Pekdoğan konuşmacılar arasındaydı. Konuşmacılar Cumhuriyeti kadın erkek el ele yeniden inşaa edeceklerini vurguladılar.
 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar