banner864

Koalisyon çalışmaları bu hafta yeniden hareketlenecek 19 Temmuz 2015, 13:13

Bu hafta hükümet kurma çalışmaları kapsamında ikinci tur koalisyon görüşmeleri yapılacak. İlk turun sonuçları AKP ve CHP'nin yetkili kurullarında ele alınacak. Bir yandan da iki parti arasındaki temaslar sürecek. Başbakan Davutoğlu ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun haftasonuna doğru yeniden bir araya gelmesi bekleniyor.
"Bayram molası" verilen koalisyon çalışmaları bu hafta yeniden hareketlenecek. İkinci turda, AKP ile CHP arasındaki temaslar ağırlık kazanacak.

Partiler hafta başında ilk turun değerlendirmesini yapacak. İlk tur görüşmelerin sonuçları, partilerin yetkili kurullarına aktarılacak.

Bu sırada, heyetler arasında görüşmeler de sürecek. Koalisyon hükümeti için uzlaşılabilecek alanlar belirlenecek.

Varılan sonuç liderlere aktarılacak. Bu kapsamda, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun haftasonuna doğru bir kez daha bir araya gelmesi bekleniyor.

İki parti arasındaki temasları sağlayan isimlerden biri olan CHP Sözcüsü Haluk Koç, ikinci tura ilişkin bilgiler verdi. Bugün gazetesine konuşan Koç, müzakere aşamasında uzmanlardan oluşacak alt komisyonların oluşturulacağını söyledi.

Koç, müzakere aşamasında, çeşitli alt başlıkların bir takvime bağlanacağını ve koalisyon protokolünün bu takvime göre yazılacağını belirtti.

ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar