banner864

Koalisyon görüşmeleri bitti! İşte izlenecek yol 04 Ağustos 2015, 19:46

AKP ile CHP arasındaki koalisyon görüşmelerinin 5'inci ve son turu bitti. Heyetler görüşme sonrası açıklama yaptı. AKP'li Ömer Çelik, " Anlaşılan konular ve anlaşılmayan konular ile Genel Başkan’ın takdirine bırakılacak konular diye 3 başlık bırakıyoruz" dedi. CHP'li Haluk Koç da "örtüşen konular ve ayrılık yaşanan konular var" açıklaması yaptı.
AKP ve CHP heyetlerinin koalisyon görüşmelerinde son tur bitti. 

Ankara Palas Devlet Konukevi'ndeki görüşme, saat 14.15'te başladı. Görüşmeye, AKP'yi temsilen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır ile milletvekilleri Taha Özhan, Mücahit Arslan ve Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Lütfi Elvan katıldı. CHP'yi de Genel Başkan Yardımcıları Haluk Koç, Selin Sayek Böke, Faik Öztrak, Murat Özçelik, İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve Genel Başkan Başdanışmanı Rasim Bölücek temsil etti.

7 saat süren görüşmenin ardından heyetler basının karşısına geçti.

CHP heyetine başkanlık eden Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "örtüşen konular da var ayrılık yaşadığımız konular da var" dedi.

AKP heyetinin başkanı Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de genel başkan Ahmet Davutoğlu'na sunumu 3 başlıkta yağacaklarını belirtti.

Heyetler "itikşafi" adı verilen görüşmelerden çıkan sonuçları genel başkanlara sunacak. Son kararı da genel başkanlar verecek.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

naz :

itiksafi ne ola?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder