banner864

Komutanlar hak arayacak 03 Nisan 2015, 18:49

236 komutan Balyoz kumpasında beraat etti, peki muvazzaf olan ya da yargılama nedeniyle emekli edilen subayların durumu ne olacak. Konuyu uzmanı sorduk. İşte Emekli askeri hakim Ali Fahir Kayacan'ın yanıtları...
 Balyoz kumpası çöktü. Şimdi merak edilen konu yargılanan askerlerin görevleriyle ilgili yaşadıkları mağduriyetlerin nasıl giderileceği?
Kumpas sürecinde mecburi emekli olanlar görevlerine geri dönemeyecek.

Balyoz Davası Avukatlarından Ali Fahir Kayacan, haksız bir tutuklama yapıldığını hatırlattı. Askerlerin devlete maddi ve manevi tazminat açabileceklerini belirtti.

Kayacan’a göre ilgili mahkemeler telafisi mümkün olmayan mağduriyetleri de göz önünde bulundurarak karar vermeli.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

yılmaz ERGÜL :

kumpas davalarının tümünde yargılanan komutanlara önce kayıp yılları içindeki hak ettikleri terfileri verilmeli, ardından da bir üst terfi daha verilerek iade-i itibarları sağlanmalıdır. muvazzaf-emekli ayırımı yapılmadan isteğe bağlı göreve dönmek ve dönmemek kararı yine hak mahrumiyetine uğrayan komutanın tercihine bırakılmalıdır.

MUSTAFA CENAP AYTEPE :

bütün komutanlarimiz her türlü sikintiya düşenler mahkemeye b aş vuracaklar ve eyer yargi polati̇k davranirsa hakkinizi i̇nsanhaklari mahkesi̇ne götüreceksi̇ni̇z berlki̇ ülkemi̇zi̇ şi̇kayet edemeyi̇z di̇yebi̇li̇rsi̇ni̇z hayir ülkeni̇zi̇ deği̇l ki̇rli̇ nelleri̇ şi̇kayet edecek ve bu gemi̇yi̇ temi̇ze cikartirken hakkinizdan vaz geçmi̇yeceksi̇ni̇z.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar