banner864

Köpeğe tecavüz davasında karar 30 Aralık 2014, 15:33

İstanbul 63'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen "hayvana tecavüz" davasında karar çıktı. Sanık H. Y. yargılandığı davada beraat etti. Orman ve Su İşleri Müdürlüğü'nün sahipli köpeğe tecavüzden para cezası verdiği H. Y. 'nin davada beraat etmesi hayvanseverlerin tepkisini çekti.

Köpeğe tecavüz davası paylaşan: ulusalkanal
İstanbul 63'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen "hayvana tecavüz" davasında karar çıktı. Sanık H. Y. yargılandığı davada beraat etti. Orman ve Su İşleri Müdürlüğü'nün sahipli köpeğe tecavüzden para cezası verdiği  H. Y. 'nin davada beraat etmesi hayvanseverlerin tepkisini çekti.

İstanbul 63'üncü Asliye Ceza Mahkemesi; Nilayım isimli köpeğe tecavüz suçlamasıyla açılan davada kararını açıkladı.

Mahkeme sanık H. Y.'nin beraatine karar verdi.

Mahkeme "hayasızca hareket etmek" ve "sahipli bir köpeğe zarar vererek değerini düşürmek" suçlarının oluşmadığına hükmetti.

Davayı takip eden hayvan hakları savunucuları ise 4 yıla kadar hapisle yargılanan H. Y.'nin beraat etmesine tepki gösterdi. Hayvan hakları savunucuları, kararın kamera görüntülerine rağmen verildiğini belirtti.

Davada beraat eden H.Y. hakkında, Orman ve Su İşleri Bakanlığı İstanbul Şube Müdürlüğü'nün ise para cezası verdiği ortaya çıktı. Sanık H. Y. sahipli köpeğe tecavüz ettiği için 454 lira para cezası ödeyecek.

HABER: OĞUZ POLATBİLEK
KAMERA: MEVLÜT AYDOĞAN
ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar