banner864

Koray Eryaşa tahliye oldu 04 Aralık 2014, 18:34

İstanbul Askeri Casusluk davası nedeniyle cezaevinde olan 6 kişiden biri, Albay Mehmet Koray Eryaşa tahliye edildi. Eryaşa'nın czeası, 11 aydır açıklanmayan Anayasa Mahkemesi kararını beklerken doldu. 5 yıl 7 ay hapis yatan Eryaşa, davanın esastan bozulması gerektiğini söyledi.
Kumpas itiraflarına rağmen çözüm bulunmayan tek dava olan İstanbul Casusluk davasında tahliye yaşandı.

Dava nedeniyle cezaevinde olan 6 kişiden biri olan Albay Koray Eryaşa serbest bırakıldı.

Eryaşa, Balyoz davasından tahliye edilmiş ancak İstanbul Casusluk davasında verilen hüküm nedeniyle cezaevinde bulunuyordu. Albay Eryaşa  Anayasa Mahkemesi'nin 11 aydır beklettiği bireysel başvurularla ilgili karardan önce ceza süresini doldurdu.

Eryaşa Şirinyer Cezaevi'nden tahliye edildi. O'nu ilk karşılayan eşi Neşe Eryaşa oldu.

Albay Mehmet Koray Eryaşa’nın avukatı Murat Ergün, hala 5 askerin tutuklu olduğunu hatırlattı.

İstanbul "Askeri Casusluk" davasında 5 tutuklunun yanı sıra haklarında yakalama kararı bulunan 37 subay ve TÜBİTAK görevlisi için de esaret devam ediyor...

ulusalkanal.com.trEtiketler

Yorumlar

Osman Rüştü Selek :

zaman zaman babaları sayın emekli hava albay saim eryaşa ile ziyaretlerine gittim, her zaman şunu müşahade ettim ki çelik gibi bir irade ve azim sahibi bir insanı gördüm.bugün de tahliyesinde yaşananlar beni ziyadesiyle duygulandırdı ve sevinç içinde bu anı yaşadım.bu ülke koray eryaşa'larla dolu, inşallah en kısa zamanda tamer yarbayımızın da tahliyesini görürüz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar