banner864

Korkmaz cinayetinde ihmali olan o doktora soruşturma 14 Kasım 2013, 16:22

19 yaşında acımasızca dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz soruşturmasında yeni bir adım atıldı.
Olay günü yani 2 Haziran'da öldüresiye dövülen Ali İsmail, Mavi Hastaneden "adli vaka" gerekçesiyle, Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne gönderildi. O gece Acil serviste görevli Doktor Hasan Gülcü, Ali İsmail'e ağrı kesici ve kas kevşetici ilaç yazdı. Hatta tomografi sonuçlarına bakarak beyin cerahhi yerine ortepediye gönderdi. Gülcü, Ali İsmail'i tam muayene etmek yerine evine gönderdi. Evde fenelaşan Ali İsmail ertesi gün beyin kanaması nedeniyle yoğun bakıma alındı. 

İşte görevini eksik yapan Doktor Hasan Gülcü'ye de mahkeme yolu gözüktü.

Dava sürecinde Eskişehir Tepebaşı Kaymakamlığı, Korkmaz ailesinin suç duyurusunu kabul etmeyip soruşturmaya izin vermedi. Ancak karar, Eskişehir Bölge İdare Mahkemesi’nden döndü ve mahkeme, Dr. Gülcü’nün soruşturulmasına karar verdi. Bunun üzerine Başsavcılık, Gülcü hakkında 'görevi ihmal' suçundan soruşturma açtı.

Bu arada o gece görevli olan hastane polisi Vedat Esen için de dava açıldı. Ali İsmail'in ifadesini almayan Esen'in 'görevini kötüye kullanmak' suçundan bir yıldan 2 yıla kadar hapis isteniyor.

Bütün bu yaşanaların gölgesinde, Ali İsmail Korkmaz davası, nakil değişikliğinden dolayı 20 Kasım'da görülmeyecek. Çünkü Kayseri Ağır Ceza Mahkemesi yeni dava tarihini saptayacak.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder