banner864

Korkmazcan'dan Parlamenterlere Açık Mektup 28 Mart 2015, 15:46

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcıları Hasan Korkmazcan ve Tayfun İçli gündemdeki konuları değerlendirmek için basın açıklaması yaptı. Parlamenterler Birliği Onursal Başkanı Hasan Korkmazcan, Meclis çatısı altında görev yapmış tüm parlamenterleri seferliğine davet etti. Eski Devlet Bakanı Tayfun İçli de ABD'nin "HDP'yi barajı geçirme" projesine dikkat çekti
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye Parlamenterler Birliği Onursal Başkanı Hasan Korkmazcan bugün Parti’nin Genel Merkezi’nde yaptığı basın açıklaması ile tüm parlamenterleri ülkenin içinde bulunduğu bunalımdan çıkış için seçim seferliğine davet etti.

Korkmazcan’ın açıklaması şöyle:

Milli, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne saldıranların sürekli hedeflerinden biri TBMM’dir. Çünkü TBMM, Türk Milleti’nin Milli Mücadele ile yeniden doğuşunun öncüsüdür. 

Büyük Atatürk’ün önderliğinde TBMM, milli onurumuzu, egemen, özgür ve bağımsız olarak sonsuza kadar var olma hakkımızı dünyaya kabul ettirmiştir.

TBMM ilk başkanıyla, üyeleriyle ve kurum olarak “Gazi” ünvanı taşıyan tek parlamentodur.

TBMM’nin tarihi kimliğini korumak, TBMM’nin çatısı altında görev yapan hepimizin tarih önünde borcudur.

Günümüzdeki ara rejimin yöneticileri,TBMM’nin denetim yetkisini yok saymakta, yasa yapma yetkisini ise anayasa dışı bir çoğunluk gücü olarak kullanmaktadır. Ülkemizdeki ağır ekonomik, toplumsal ve siyasi bunalımın gerçek sebebi bu çağ dışı anlayıştır. 

Bunalımdan çıkış için, TBMM’nin şanlı başlangıcına uygun bir konuma kavuşturulması görevi kaçınılmaz bir seçim seferberliği gerektirmektedir.

Bu seferberlikte bütün parlamenter dostlarımın Türk Milleti’ni temsil etme onuruyla sorumluluk yükleneceklerine inanıyorum. Hepimiz TBMM’de namusumuz ve şerefimiz üzerine ettiğimiz yemine hayat boyu bağlı kalma bilincine sahibiz. 

Hepinize başarılar diler, saygılar sunarım.                 

Hasan Korkmazcan
TPB Onursal Başkanı
TBMM E. Başkanvekili
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı

ulusalkanal.com.trYorum Gönder

Çok Yorumlananlar