KPSS'de soru hırsızlığı savcısı Yücel Erkman tehdit edildi 23 Mart 2015, 15:51

KPSS'de soru hırsızlığı soruşturmasını yürüten savcı Yücel Erkman'ın operasyon öncesi işlemleri yaptığı sırada tehdit edildiği ortaya çıktı. Savcı Erkman telefonla arayan meçhul bir şahısın "çocukların var akıllı ol" sözlerini tutanak altına aldı. Erkman'ın eşine ait park halindeki aracın da camları kırıldı.
Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda soru hırsızlığı soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman tehdit edildi. Erkman'ın eşine ait araç da saldırıya uğradı. 

F-tipi örgüte yönelik kritik soruşturmalardan birini yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman ve ailesinin tehdit edildiği ortaya çıktı. Savcı Erkman kendisine telefonla ulaşan meçhul şahsın "çoluğun çoğun var, akıllı ol" tehditlerini katibi ve polis memuru ile birlikte tutanak altına aldı. 

"Yücel Savcım sana bir iki şey söyleyeceğim. AYM, Sulh Cezaları iptal etmiş. Bilgin var mı?... Çoluğun çocuğun ne... ne... üzülsün, ne... kimse bilsin, ... bilinsin mi, sen bunları yaz bir tarafa, akıllı ol tamam mı? Bu devirde ... gazetelerde görürsen, görürsün gününü."

Tehdit telefonu 22 Mart Pazar günü saat 15.51'de geldi. Meçhul şahıs savcılıkta KPSS operasyonu ile ilgili işlemlerin yapıldığı sırada savcı Erkman'ı arayarak tehdit etti.

Savcı Yücel Erkman'a yönelik bir diğer önemli gelişme de eşine ait araca saldırılması oldu. Erkman'ın eşie ait araç 24 saat güvenlikli bir sitede park halindeyken camları kırıldı, kaportasına zarar verildi. 

Erkman'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcısını gelişmelerden haberdar etti. Başsavcılık tehdit telefonu ve saldırı ile ilgili iki ayrı soruşturma başlattı. 

İlk incelemede Erkman'ın arandığı 0531 ile başlayan telefon numarasının kayıtsız ve tek kullanımlık olduğu belirlendi. Erkman'ın eşinin aracının olduğu bölgedeki kamera kayıtları da incelemeye alındı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar