banner864

KPSS operasyonu başladı 23 Mart 2015, 08:40

2010 yılında KPSS’de usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin, Ankara merkezli olmak üzere 14 ile yayılan bir operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında 82 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Operasyonun ilk ayağında 63 kişi gözaltına alındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın operasyonla ilgili açıklamasında, “Belli bir yapının devlete sızdığı, Cumhuriyetimizin büyük bir tehdit altında olduğu" belirtildi
2010 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin Ankara Merkezli olmak üzere 14 ili kapsayan operasyon başlatıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla Saat: 06:00’da düğmeye basıldı. Operasyon kapsamında 82 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Şüphelilerden 63’ü gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı operasyona ilişkin sert ve çarpıcı ifadelerin yer aldığı bir açıklama yayımladı. Başsavcılığın açıklamasında, milyonlarca kişinin hakkının yendiği yönünde delillere ulaşıldığını belirtildi.

Açıklamada, Cumhuriyetin büyük bir tehdit altında olduğuna vurgu yapıldı. Belli bir yapıya mensup kişilerin verilen talimat ve telkinlerle devlet kurumlarına yerleşme ve sızma faaliyetlerine giriştikleri belirtildi. Şüphelilerin, örgütlü bir yapı ile hareket edip, haksız bir şekilde elde ettikleri soruları kullandıkları, atamalarda öncelik elde ettikleri ve aileleri de göz önüne alındığında milyonlarca kişinin hakkının yendiği yönünde delillere ulaşıldığı bilgisi verildi.

Başsavcılığın açıklamasında 2010 KPSS’ye ilişkin “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek, üye olmak, resmi belgede sahtecilik, kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık, suç delillerini yok etme, görevi kötüye kullanma, yasaklanan bilgileri açıklama ve temin etme suçlarından soruşturma yürütüldüğü ifade edildi.Çağla Akkuş
ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar