banner864

KPSS'deki kopya skandalı 20 Kasım 2014, 16:20

Ulusal Kanal'ın 4 yıl önce kamuoyuna açıkladığı "KPSS'deki kopyanın arkasında F tipi örgüt var" haberleri, bugün hükümete yakın gazetelerin manşetine taşındı. Yenişafak, "Tamamen tesadüf" haberi ile KPSS şampiyonlardan ikisinin cemaateci bir gazetecinin akrabası olduğunu yazdı.
Yenişafak gazetesi 4 yıl önce yaşanan KPSS skandalını manşetine taşıdı. Gazete "Tamamen tesadüf" manşeti ile KPSS şampiyonlardan ikisinin cemaateci bir gazetecinin akrabası olduğunu yazdı.

2010 yılındaki KPSS'de Eğitim Bilimleri sınavındaki 120 sorudan 110 ve üzerini doğru yapanların sayısı 2 bin 676 kişiydi. Bu adaylardan ikisi Cemate yakan olan gazeteci M.B’nin yengesi A.B. ile onun kardeşinin eşi A.A. Her iki adayında Eğitim Bilimleri’nde 120 sorunun hepsini doğru yanıtladığı ortaya çıktı.

Cemaatin dershanelerinde öğretmenlik yapan A.B, dikkat çekmemek için yenilenin sınava girmedi. A.A ise KPSS'de 120 sorudan 118'ni doğru yanıtladı. Ancak sınav tekrarlanınca başarısı düştü ve 60 doğru yapabildi. Gazete haberinde "İptal edilen sınavda şüpheli olan adayların birçoğunun cemaat dershanelerine gittiğini yazdı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

özgün kural :

adama sorarlar, madem bu paralelciler 2010 da kopya çekmiş, 4 yıl sonra mı aklınız başınıza geldi? 4 senedir bu adamlar para kazanıyor, başkalarının hakkını yiyor. sizin doğruluğunuz işte ancak bu kadardır. bizim halkımız da hala şakşak peşinde koşar. nasıl bir cehalettir anlamak mümkün değil.

kültigin :

bundan önceki sınavlarıda incelersiniz binlerce kişinin kpss hilesiyle devlete atandığı görürsünüz.hele öğretmen atamalarının incelenmesi gerekir.özellikle öğretmen atamalarının çok detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir.üniversiteyi bitiren öğretmen adaylarının okul puanları ile kpss puanlarını incelendiğini kimlerin üç kağıta bulaştığı genel olarak ortaya çıkar. bu 2010 yılıyla kalmasın son 11 yılın kpss sınavları incelensin.kabak gibi suçlar var hiçbiri hakkında soruşturma açılmadı bu zamana kadar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar