banner864

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov: Putin'in törene katılımı Ankara ile ilişkileri olumsuz etkilemez 25 Nisan 2015, 14:47

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Erivan'daki törenlere katılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Peskov, "Putin'in törene katılımı Ankara ile ilişkileri olumsuz etkilemez" dedi.
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye'nin stratejik ortakları olduğunu ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Erivan'daki etkinliğe katılımının Ankara ile ilişkileri olumsuz etkilemeyeceğini açıkladı.

Putin'in Erivan'daki törenlere katılımı ile ilgili açıklama yapan Peskov, "Devlet Başkanımızın diğer ülke liderleriyle beraber Erivan'da olması doğal." dedi.

Putin'in konuşmasını dikkatle okumak gerektiğini belirten Peskov, "Aynı zamanda Türkiye'nin stratejik ortağımız olduğunu unutmamak da gerekli. Türkiye ile çeşitlendirilmiş ilişkilerimiz var. İlişkilerimizin geleceğinin büyük olduğunu düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Rusya'nın Türkiye ile ilişkilere önem verdiğini vurgulayan Peskov, "Devlet Başkanımızın anma törenlerine katılımının ilişkilere olumsuz etki yaratabileceğini düşünmüyorum" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar