banner864

Kritik görüşme 4 saat 20 dakika sürdü 10 Ağustos 2015, 22:37

Koalisyon için yapılan 35 saatlik görüşmelerin ardından AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir araya geldi. Görüşme 4 saat 20 dakika sürdü. Kritik konuları masaya yatıran iki liderin nihai sonuç için Perşembe ya da Cuma günü yeniden bir araya geleceği açıklandı
AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün koalisyon çalışmaları için bir araya geldi. Saat 18.00'de başlayan görüşme 4 sat 20 dakika sürdü.

Görüşme, “İstikşafi” görüşme heyetlerine başkanlık yapan AKP'li Ömer Çelik ile CHP'li Haluk Koç’un şahitliğinde "Baş başa görünümlü" olarak yapıldı. Çelik ve Koç, değerlendirmelere katkı vermek amacıyla zaman zaman söz aldı.

Saat 19.00'da görüşmeye ara veren iki lider yemek yedi.

Görüşmede, “Uzun ömürlü reform hükümeti” seçeneğinin öne çıktığı, Davutoğlu’nun gündeme getirdiği azınlık ve erken seçim hükümeti modellerinin ise CHP tarafından kabul edilmediği belirtildi.

4 saat 20 dakika süren görüşme “Partilerin yetkili organlarıyla yapılacak değerlendirmenin ardından, nihai kararı vermek için Perşembe ya da Cuma günü yeniden buluşma" kararıyla sona erdi.

Görüşmenin ardından iki parti adına da ayrı ayrı açıklamalar yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, birbirini zıt iki damarın bir ilki gerçekleştirdiğini belirtti.

CHP Sözcüsü Haluk Koç da genel merkezde bir açıklama yaptı. Koç, geniş tabanlı bir hükümet arayışı içinde olduklarını söyledi.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar