banner864

Kritik MGK bugün 30 Aralık 2014, 15:21

Yılın son Milli Güvenlik Kurulu toplantısı bugün yapılacak. Toplantının gündemi kritik. Hem F tipi örgütle mücadele hem de açılım, toplantının en önemli gündem başlıkları. Asker kanadı, açılımdaki endişelerini masaya koyacak. Son dönemde Güneydoğu'da yaşanan olaylar fotoğraflarla AKP hükümetine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak.
 Milli Güvenlik Kurulu bügün toplanıyor. Toplantı oldukça kritik. Önemli gündem başlıkları hem F tipi örgütle mücadele hem de açılımda gelinen nokta..
Hafta sonu Genelkurmay karargahında yaklaşık 5 saat süren MGK'ya hazırlık toplantısı yapılmıştı. O toplantıda, Türk ordusu açılımı geniş kapsamlı değerlendirdi. 

Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan'ın köşesine taşıdığı bilgilere göre; asker, Suriye sınırındaki terör tehdidi, Güneydoğu'daki olaylar, Cizre'deki çatışmalar, Ayn el-Arap’taki son durum ve HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın "Türkiye’de kanton" açıklamasını ele aldı.

Toplantıda, TSK’nın rahatsızlıkları ile yeni bilgi, belge ve fotoğrafların bir kez daha Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve hükümete anlatılması kararlaştırıldı. 

Bugünkü MGK'da da asker kanadı bu verileri hükümetin bilgisine sunacak. TSK, hükümete ve Erdoğan'a "Böyle devam eder, ayaklanma çıkarsa müdahil olmamız mümkün  değil. Nisan-Mayıs’tan sonra ülkemizi çok sıcak günler bekliyor..." mesajı iletecek.

Bir diğer önemli başlık ise F tipi örgütle mücadele. Atılan ve atılması gereken adımlar konuşulacak.  Toplantı, dinlemelere karşı özel tasarlanan Hilal salonunda yapılacak. Hilal salonu Ak Saray'daki üç özel toplantı odasından biri.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar