banner864

Küçük Umut'un ölüm nedeni belli oldu 29 Nisan 2014, 17:02

MANİSA’nın Akhisar İlçesi’nde dört gündür kayıp olan ilkokul öğrencisi 9 yaşındaki Umut Zambak, evine yaklaşık 500 metre mesafedeki TCDD’ye ait su kuyusunda ölü bulundu.
9 yaşındaki Umut Zambak’a İzmir Adli Tıp Kurumu’nda otopsi yapıldı. Otopsi raporunun ilk bulgularına göre Umut Zambak’ın "yüzde 99" boğulma sonucu öldüğü belirtildi. Küçük çocuğun vücudunda bazı çiziklerin bulunduğu, bunların da kuyudan düşerken oluştuğu belirtildi. Umut Zambak’ın vücudunda herhangi bir kırık, darp, yara, cinsel taciz izi tespit edilmedi. Yine de Zambak’ın vücudundan alınan parçalara ileri tetkik yapılacağı, kesin raporun daha sonra düzenleneceği bildirildi.

Umut Zambak’ın dedesi Ahmet Ali Kaya, otopsi için geldiği İzmir Adli Tıp Kurumu önünde beklerken soruları yanıtladı. Kaya, "Kaybolduğu yerle bulunduğu yer arasında yaklaşık 4 kilomete var. Orada ne işi var, niye gitmiş ben de bilmiyorum. Gece gündüz her yeri aradık ama o kuyulara bakmak aklımıza gelmedi. Bu yaşımdayıp orada kuyu olduğunu ben de bilmiyorum. Acımız çok büyük" dedi.

DHA

Yorum Gönder