banner864

Kumpas aydınlanıyor 24 Ekim 2014, 11:53

İzmir'deki "Askeri Casusluk" davasında tanık olarak dinlenen polisler kumpası ortaya çıkaran ifadeler verdi. Polisler, "arama öncesi dijital verilerin bulunduğu buzdolabının arkasına bakmaları için talimat aldıklarını" söyledi. Buzdolabındaki harici bellekleri bulan polis Tüzün Bayındır, "bulduğumuz harici bellekler ortama göre temizdi" dedi.
İzmir'de görülen "Askeri Casusluk" davasına tanık olarak dinlenen polislerin ifadeleri damgasını vurdu. Polislerin ifadeleri kumpasın aydınlanması için kritik öneme sahip.

310'u subay 357 kişinin yargılandığı davada Teğmen Onur Süer'in evinde arama yapan polisler; "amirimiz arama öncesi buzdolabının arkasını özellikle kontrol etmemizi" istedi" diye konuştu.

Polis Tüzün Bayındır, Şube müdürü Emin Çakıcı "aramaya giderken özellikle buzdolabı, TV gibi elektronik cihazların arkasına iyi bakmamızı istedi" dedi. Baş polis Adem Demir de; müdür Emin Çakıcı’nın; "başka elektronik cihazları da söylemesine rağmen ‘buzdolabının arkasına bakılmasına’ özellikle vurgu yaptığını" belirtti.

Buzdolabının arkasındaki harici bellekleri bulan Başpolis Demir, iki belleğin de buzdolabının arkasındaki kir durumuna göre temiz olduğunu" vurguladı.

"Jandarma'nın teknik imkan sağlamasına karşın harici belleklerin imajları neden alınmadı" sorusuna yanıt veren polisler, durumu amirlerine sorduklarını ve amirlerinin "savcı izin vermiyor" dediğini açıkladı.

Şüpheli aramalarla bulunan dijital veriler dava kapsamındaki iki iddianamenin de temel dayanağını oluşturdu.ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar