banner864

Kumpas başvurusuna ret! 01 Nisan 2014, 15:10

Ergenekon'da tahliye edilen Gazi Üsteğmen ve Avukat Serdar Öztürk'ün kumpas şikayeti hakkında takipsizlik kararı verildi. Savcılığın başvuruya hiçbir gerekçe göstermeden takipsizlik kararı verdiği öğrenildi. Öztürk, bürosunda bulunduğu iddia edilen sözde İrticayla Mücadele Eylem Planı ve mermilerin Fethullahçı örgütlenme tarafından yerleştirildiğini belirtiyordu.
Ergenekon Davası'nda tahliye edilen Gazi Üsteğmen ve Avukat Serdar Öztürk'ün kumpasçılarla ilgili şikayetine takipsizlik kararı verdi.

Ankara Memur Suçları Bürosu, takipsizlik kararında hiçbir gerekçeye yer vermedi.

Öztürk, avukatlık bürosunda bulunduğu iddia edilen İrticayla Mücadele Eylem Planı'nın Adnan Oktar ile bağlantılı iki kadın tarafından yerleştirildiğini belirtmişti. Hüma Babuna ve Aylin Atmaca isimli kadınların, operasyona katılan Ankara Terörle Mücadele Şubesi polisleriyle telefon irtibatlarının olduğu da Öztürk'ün şikayetinde yer aldı.

İstanbul Emniyeti Terörle Mücade Eski Şube Müdürü Yurt Atayün, Telekomünikasyon İletişim Eski Başkanı Fethi Şimşek ve TİB Eski Yöneticisi Basri Aktepe; Öztürk'ün kumpas şikayetinde yer alan isimlerden bazılarıydı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder