banner864

Kumpas davasında bir skandal daha! 29 Kasım 2014, 16:59

İzmir "Askeri Casusluk" davasında 61 komutanı tutuklatan ve 317 komutanı yargılatan kumpas belgelerinin araştırılmadığı ortaya çıktı. Özel görevli savcı, Genelkurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse'ye "belgeler gerçek mi" diye sordu. Köse'nin yanıt şaşırtıcı oldu. Adli Müşavir, "inceleme çok uzun sürer" diyerek sahte belgelerin gerçekliğini araştırmadı.
 İzmir "Askeri Casusluk" davasında komutanları tutuklatan belgelerin gerçek olup olmadıklarını araştırılmadığı ortaya çıktı. Genelkurmay Adli Müşavirinin gerekçesi ise "inceleme çok uzun sürer" oldu. 6 Kasım 2012 tarihli yazının altında cemaatin Askeri Yargı sorumlusu olduğu öne sürülen Adli Müşavir Muharrem Köse'nin imzası var.
İzmir'de görülen davanın soruşturma sürecinde, savcılık Genelkurmay Başkanlığı'na; dava dosyasındaki dökümanların askeri belge olup olmadığını" sordu. Adli Müşavir Muahhrem Köse imzasıyla savcılığa "incelemenin çok uzun süreceği" yanıtı verildi. 

Adli Müşavirin bu yanıtı üzerine özel görevli savcı, "belgelerin gerçekliği araştırılmadan gizli bilgi içerip içermediklerinin" bildirilmesini istedi. Bu sayede 317 komutana kurulan kumpastaki belgelerin sahte olup olmadıkları araştırılmadı, kumpasın ortaya çıkması engellendi.

Bu aşamadan sonra Genelkurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse imzasıyla savcılık ve mahkemeye gönderilen rapolarda, sahte belgeler için "gizli bilgi içerir" denildi. Özel görevli mahkeme bu raporlara dayanarak, komutanların tutukluluklarını sürdürdü.

İzmir'de görülen davada; bugünkü Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele'nin aralarında olduğu 61 komutan tutuklandı. 317 komutanın "Askeri Casusluk" suçlamasıyla yargılanması devam ediyor. 

Haber: Özer Sürmeli

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Normal :

her taşın altından muharrem çıkıyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar