banner864

Kumpas mağdurları bu savcılardan şikayetçi 01 Ocak 2015, 17:39

4 savcının görevden alınması, kumpas mağdurları tarafından olumlu karşılandı. Kumpas mağdurları, davalar sürecinde üretilen belgelerin kullanıldığını, hukuksuz tutuklamalar yaşandığını vurguladı. Dava mağdurları “Üretilen suçlarla birçok kişi felaketler yaşadı” dedi.

Kumpas mağdurları bu savcılardan şikayetçi! paylaşan: ulusalkanal
 HSYK 2’nci Dairesinin kararıyla, kumpaslarda rol alan Zekeriya Öz ve 3 savcı görevden uzaklaştırıldı. Kumpas mağdurları kararı Ulusal Kanal’a değerlendirdi.
Görevden alınan savcıların yürüttüğü soruşturmalarda hukuksuz deliller kullanıldı, tutuklamalar yaşandı. Ergenekon davası avukatı Ceyhan Mumcu, üretme delillerle birçok insanın mağdur olduğunu belirtti.

Mumcu İşçi Partisi Genel Merkezi'ne konulan sahte CD'leri hatırlattı. Adı geçen savcıların bu belgeleri iddinamaye kanıt olarak koyduğunu söyledi.

Savcıların rol aldığı bir başka dava ise İstanbul Askeri Casusluk davasıydı. Üsteğmen Esin Tolga Uçar annesi Nuran Uçar savcı Celal Kara'ya ve davada rol alan hakimlere dikkat çekti.

Emekli Hava Hakim Albay Zeki Üçok da, Zekeriya Öz ve Celal Kara hakkında yüzlerce kez şikayette bulunduklarını hatırlattı.


Çağla Atlı Akkuş
ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar