banner864

Kumpas raporunu hazırlayan binbaşıya ödül gibi atama! 22 Nisan 2014, 13:46

Balyoz kumpasında, komutanları suçlayan raporu hazırlayan askeri bilirkişiye ödül gibi atama yapıldı. Komutanların tutuklanmasını sağlayan raporu hazırlayan Binbaşı Ahmet Erdoğan İngiltere'ye 3 yıllığına daimi göreve gönderildi. Uzmanlar bu atamayı "ödül" olarak değerlendirdi.
Balyoz davasında, komutanların tutuklanmasına neden olan raporu hazırlayan askeri bilirkişiye ödül gibi atama yapıldı.

Komutanların tutuklanmasına neden olan bilirkişi raporunu hazırlayan Binbaşı Ahmet Erdoğan, İngiltere'ye 3 yıllığına daimi göreve gönderildi.

Bu atamanın ardından gözler Binbaşı Ahmet Erdoğan'a çevrildi. Askeri uzmanlar, atamanın ödül olarak değerlendirdi.

Eski Kara Kuvvetleri komutanı Orgeneral Hulusi Akar'ın da Binbaşı Erdoğan'ın bilirkişi olarak atanmasını sağladığı iddia edildi. Balyoz kumpası ile ilgili kitap yazan Albay Mustafa Önsel, Binbaşı Erdoğan'ın bilirkişi olarak atanma

"Ahmet Binbaşı, 2010 yılında 3. Kolordu Komutanı Hulusi Akar'ın icra subayıydı. Bu anlamda işi en yoğun olanlardan ve komutanın evrak yönünden eli ayağıydı. Ama ne hikmetse Hulusi Paşa, bilirkişi görevi için onu Askeri Savcılığa gönderdi. Bu görevlendirme hiç normal değildi. O Kolordu'da iş yükü daha hafif ve çok deneyimli bir çok Albay, hatta general varken, Harp Akademisi'nden yeni mezun olmuş birinin böyle hassas bir davada bilirkişi olması çok manidardır"

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar