banner864

Kumpasçı başkomiser suçüstü yakalandı 30 Eylül 2014, 14:44

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nde hedefindeki isimlere kumpas kuran örgütlenme tespit edildi. Başkomiser Erkan Soydan'ın sahte ihbar yaparken suçüstü yakalandığı ortaya çıktı. Ancak soruşturulmadan olay kapatıldı.
Emniyet Genel Müdürlüğü Baş Müfettişleri, Eskişehir Emniyeti'nde tertiplenen ve emekli emniyet müdürü Müdürü Hanefi Avcı'nın tutuklanmasına uzanan bir komployu gün yüzüne çıkardı.

Avcı'nın makamında yapılan usulsüz arama sırasında, görevli olmamasına karşın odada bulunduğu tespit edilen Başkomiser Erkan Soydan'ın, sahte ihbar yaparken yakalandığı ortaya çıktı.

Soydan, ankesörlü telefondan "sahte eroin ihbarı" yaparken polis ekiplerinin bölgeye gitmesi üzerine yakalandı. İhbar ettiği adres ise dönemin Eskişehir Terörle Mücadele Şubesi Müdürü’nün ilişkisi olduğu öne sürülen bir kişiye ait çıktı.

Müfettişlerin hazırladığı raporda suçüstü yakalanmasına karşın, sahte ihbarlar yapan polis hakkında soruşturma açılmadığına ve delillerin karartıldığına dikkat çekildi. Müfettişler olayı kumpas olarak değerlendirdi.

Raporda, Eskişehir Emniyeti içindeki faaliyetin örgütlü olduğu vurgulandı ve "örgütün hedefine koyduğu insanları yok etmeye yönelik gizli faaliyetlerini ortaya çıkarmak için soruşturma açılması" istendi.

Suçüstü yakalanan Başkomiser Erkan Soydan ile birlikte 10 polis hakkında soruşturma açılması bekleniyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder