banner864

Kumpasçılara kötü haber 22 Haziran 2014, 15:09

Tertip davaları tezgahlayan Fethullahçı ekibe kötü bir haber daha geldi. Ankara Başsavcılığı; eski AKP Milletvekili İhsan Arslan, Fethullah Sicilli eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, bavulcu Mehmet Baransu ve İskender Pala hakkında soruşturma başlattı. Ulusal Kanal'a kumpasları nasıl hazırladıklarını açıklayan Orhan Aykut, soruşturma kapsamında ifadeye çağırıldı.

Kumpasçılara kötü haber paylaşan: ulusalkanal
F-tipi Gladyo için yargı süreci başladı. Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk kumpaslarını kuran ekip hakkında ilk soruşturma Ankara'da başlatıldı.

Ankara Başsavcılığı; eski AKP Milletvekili İhsan Arslan, Fethullah sicilli Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Ramazan Akyürek, bavulcu Mehmet Baransu ve İskender Pala hakkında soruşturma başlattı.

Savcılık; bir dönem bu ekibin içerisinde yer alan ve kumpasların hazırladığını Ulusal Kanal'a açıklayan Orhan Aykut'u ifadeye çağırdı.

Ulusal Kanal'da yayınlanan açıklamalarda sahte Balyoz delillerinin İhsan Arslan'ın ofisinde üretildiği ve bavulun Baransu'ya İskender Pala tarafından teslim edildiği gündeme gelmişti.

Aykut'un ifadeleri üzerine Balyoz davası avukatları ve komutanların yakınlarının suç duyurusu için önce takipsizlik kararı verildi. Ancak mahkemenin takipsizlik karırını kaldırmasının ardından soruşturma başlatıldı. Orhan Aykut, Tekirdağ Savcılığı'na kumpasları anlatmış ve ardından Matkap Davası'nda tutuklanmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar