banner864

'Kumpasçıları savunma yarışına girdiler' 27 Ekim 2014, 17:50

İstanbul "Askeri Casusluk" davası tutsaklarından Deniz Yarbay Tamer Çetin, meclisteki partilere sert tepki gösterdi. "Muahlefet partileri kumpasçılara sahip çıktı" diyen Yarbay Çetin, kendilerine operasyon düzenleyen polislerin tutuklandığını hatırlattı. Çetin, Şirinyer Askeri Cezaevi'nden Ulusal Kanal'a gönderdiği mektupta "Atatürk'ün subayları olarak mücadeleye devam" dedi.
İstanbul "Askeri Casusluk" davası tutsaklarından Deniz Yarbay Tamer Çetin, F-tipi örgüte sahip çıkan muhalefete tepki gösterdi.

Şirinyer Cezaevi'nden Ulusal Kanal'a mektup gönderen Çetin, muhalefet kumpasçılara sahip çıkma yarışına girdi" dedi. Çetin kendilerine operasyon düzenleyen polislerin tutuklandığına, hakim ve savcıların soruşturulduğuna dikkat çekti.

Çetin, "Meclis'te grubu olan muhalefet partileri iktidarı zayıflatacağı düşüncesi ile bizlere de kumpas kuran alçaklara sahip çıkma yarışı içine girdi. Gönül isterdi ki adaletin tecelli etmesi adına sesimiz olsunlar. TSK bizim üzerimizden yıpratıldı; bunu nasıl telafi ederiz diye kimse düşünmüyor." dedi.

Çetin, kumpas süreçleri boyunca kendilerine destek olan isimleri de unutmadı. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile CHP milletvekilleri Birgül Ayman Güler, Dilek Akagün Yılmaz ve Atilla Kart'a teşekkür etti. Yarbay Çetin, "Mustafa Kemal'in subayları olarak mücadeleye devam" dedi.

Ulusal Kanal, kumpasa karşı mücadelede sesimiz oldu diyen Yarbay Çetin, "dürüst habercilik anlayışı" için Ulusal Kanal'a da teşekkür etti.

İstanbul "Askeri Casusluk" davasında 6 kişinin tutuklu olduğunu, 37 kişi içinde yakalama kararı bulunduğunu hatırlatan Yarbay Çetin, Anayasa Mahkemesi'nin başvurularını bir an önce değerlendirmesi gerektiğini vurguladı.  

Deniz Yarbay Tamer Çetin, kapatılan özel görevli mahkeme tarafından 8.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yargıtay'ın kararı onamasının ardından Haziran ayında tutuklandı.

Haber: Özer Sürmeli
[email protected]
ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder