banner864

Kumpaslar çöküyor! 28 Kasım 2014, 19:36

Turgut Özal davasının düşmesinin ardından kumpasların tek dayanak noktası olan İlker Çınar'ın gizli tanıklığı da huhuken geçersizleşti. Gözler, Çınar'ın tanıklığıyla benzer tutuklamaların yaşandığı Zirve Yayınevi davasına çevrildi. Özal davasında beraat eden Emekli General Levent Ersöz Ulusal Kanal'a konuştu. Davanın düşmesinin diğer kumpaslar için emsal oluşturduğu belirtti.
Ankara Mahkemesi Turgut Özal'a zehirleme iddiasıyla açılan davada "delliler yetersizdir" dedi, kumpas davalarını başlatan gizli tanık İlker Çınar'ın iddialarıyla birlikte gizli tanıklığı da çöktü.
Özal davasının gizli tanığı Çınar, Zirve yayınevi kumpasında da benzer bir rol oynamıştı. Verdiği ifadelerle başta Emekli Orgeneral Hurşit Tolon olmak üzere Türk Ordusunda görev yapmış komutanların ve akademisyenlerin sanık yapılmasına neden oldu. Çınar'ın gizli tanıklığı Ergenekon ve Balyoz davalarında bazı kişilerin tutuklamasının da nedeniydi.

Zirve davasında da tanık olarak ifadesi alınan Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz Ulusal Kanal'a gelişmeleri değerlendirdi. Özal davasındaki sonucun diğer kumpas davalarına da emsal oluşturacağını kaydetti.

Ersöz, gizli tanık Çınar'ın Bugün gazetesinin eski Ankara temsilcisi Adem Yavuzarslan üzerinden Cemaatle kurduğu ilişkiye dikkat çekti.

Ersöz, Çınar'ın Zekeriya Öz’le yaptığı görüşmeler neticesinde gizli tanık yapıldığını ifade etti.

Ersöz’ün avukatı Hulisi Coşkun da, İç işleri Bakanlığından tanık koruma kanunu kaldırılması talebiyle yazılı başvuruda bulunduklarını söyledi.


HABER: HÜSNA SARI
KAMERA: UĞUR MARANGOZ

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar