banner864

Kumpasları bilirkişi çözecek 18 Ekim 2014, 16:51

Türk Ordusu'na ve İşçi Partisi'ne kurulan kumpasları bilirkişi raporları çözecek. Kumpas davalarında tutuklamalara neden olan evraklar mercek altına alındı. F-tipi hakim, savcı ve polislerin imza attığı işlemlerini inceleyen bilirkişiler usulsüzlükleri tespit ederek kumpasları aydınlatacak.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı; kumpas yargılamalarına ışık tutacak dosyaları mercek altına aldı.

Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, Hrant Dink, İstanbul "Askeri Casusluk" davalarındaki kumpas izleri bilirkişi incelemesine gönderildi.

Dönemin özel görevli hakim ve savcıları ile F-tipi polislerin; yurtseverleri tutuklamak için imza attığı usulsüzlükler, bilirkişi incelemesi ile tespit edilecek.

Kumpas davalarında yurtseverleri tutuklatan tüm evraklar incelendikten sonra hazırlanacak rapor, kumpas soruşturmalarına dayanak oluşturacak.

Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin cep telefonuna Emniyet'te terörist rehberi yüklenmesi ve Balyoz davasında sahte dijitallerde yer alan 2 bine yakın tarih çelişkisi de incelenek konular arasında.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

cenap aytepe :

eyer bu konu gerçekten gerektiği gibi araştırılırsa sonuç hiç birimizin tahmin edemiyeceği bir şekil alacak ...çünkü asıl mesele buhale gelmesine kim nasıl izin verdi ve yanlızca izin değil neler verdi .bizim daha bilmediğimiz vede geleceğimizi belkide tehlişkeye atacak neler verildi .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar