banner864

Kumpasta görev alan polisleri Zekeriya Öz, özellikle seçmiş! 27 Mayıs 2015, 18:38

Kumpas soruşturmalarında dijital verileri inceleyen polislerin bilirkişi vasfı olmadığı ortaya çıktı. Poyrazköy davasında tanık olarak dinlenen polisler "bilirkişi değiliz, Ankara'da görevliyken Zekeriya Öz'ün talimatıyla İstanbul'da görevlendirildik" dedi. Mahkeme Başkanı polislere "Türkiye'de bu kadar adam varken siz?" sorusunu yöneltince, Emniyet Müdürü Ahmet Uğurlu'nun "sanırım şüpheli olacağız" dedi.
 Poyraköy kumpasında görev alan polislerin dönemin özel görevli savcısı Zekeriya Öz tarafından özel olarak seçildiği ortaya çıktı.
İstanbul Anadolu Adliyesi'nde görülen duruşmada Poyrazköy dijital verilerini inceleyen polisler tanık olarak dinlendi. Eski Ankara Organize Suçlar polisleri; İstanbul'da yürütülen terör soruşturmasında özel olarak görevlendirildiklerini açıkladı. 

Mahkeme Başkanı Selçuk Kaya'nın "Neden siz seçildiniz?" sorusuna polislerin yanıtı ise çarpıcı oldu. 

Emniyet Müdürü Ahmet Uğurlu: SANIRIM ŞÜPHELİ OLARAK ÇIKACAĞIZ
"Ditilleri bilirkişiler teslim alıp bize veriyor biz de ayıklama işini yapıyorduk. Bizi ilk görevlendiren Zekeriya Öz'dür. Ergenekon soruşturmasında da savcı beyin talimatıyla birlikte çalıştık. Bizim seçilmemiz savcı'nın takdiridir, bu sorunun yanıtını en iyi Zekeriya Öz veririr. Sanırım beni şüpheli olarak çıkartacaksınız burada"

Mahkeme Başkanı Kaya'nın "İstanbul'da bukadar adam varken, 'koskoca Türkiye'de niye ekip olarak seçildiğinizi sorgulamadınız mı?" sorusu ise yanıtsız kaldı. Polisler "görev sorgulanmaz" demekle yetindi. Polisler vicdanlarının rahat olduğunu vurguladı. 

Kumpas soruşturmalarında dijital verileri inceleyerek rapor hazırlayan polisler; "bilirkişilik vasıfları olmadığını" söyledi. Mahkeme heyeti duruşmayı 11 Eylül 2015'e erteledi. 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Fatma Nur Gerçel :

Evet. Dün benim de yargılandığım davada " Ankara'da görevde olmama rağmen Zekeriya Öz telefon edip bizleri İstanbul'a bilirkişi raporlarında görevlendirmek üzere çağırıyordu" şeklinde beyanda bulundu. Bütün bu beyanların ve raporların bedeli onlarca kişinin yıllarca tutuklu olarak kalmalarıydı..Bu ne vicdan, ne aymazlık.. cayır cayır o kişilerin acılarını hissettim. Özgürlükten yoksun kalmak bu kadar basit mi? ÇYDD için verilen raporlarda da ayni kişilerin imzaları mevcut. Gelecek celse bir aksilik olmazsa rapor geldiğinde diğer bir gerçek ortaya çıkacak.. Bu kumpasın, bu organizasyonun maliyeti, paraları devletten, bizlerin verdiği vergilerden çıkıyor.. Bunun hesabını da sormak gerekiyor.

mıustafa cenap aytepe :

bu vatanımıza ihanet ve hiyanet edenlerden hesap sorulmassa biz hesabı sormayandan sorarız ve bu bizim haya li cıhabnımızdır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar