banner864

Kurmaylık sınavı soruları sızdırıldı 15 Mayıs 2015, 09:59

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde subaylara Genelkurmay Başkanlığı'na kadar yükselmenin yolunu açan kurmaylık sınav sorularının sızdırıldığı belirlendi. Genelkurmay soruların Ankara Kızılay’daki Zafer Çarşısı’nda satıldığını tespit ederek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu
Türk Ordusunda subaylara generallik yolunu açan kurmaylık sınav sorularının sızdırıldığı ortaya çıktı. Genelkurmay soruların Ankara Kızılay’daki Zafer Çarşısı’nda satıldığını tespit etti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Genelkurmay Başkanlığı'nın şikayeti üzerine TSK Kurmaylık sınavı sorularının sızdırılmasına yönelik soruşturma başlatıldı. TSK adına suç duyurusunu Genelkurmay 2'inci Orgeneral Başkanı Yaşar Güler yaptı.

Suç duyurusunda; "Kurmaylık sınavının subaylara Genelkurmay Başkanlığı’na kadar yükselmenin yolunu açtığı vurgulandı." Başvuruda soruların Ankara'daki Zafer Çarşısı'nda satıldığı da belirtildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından işleme alınan suç duyurusu Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu'na yönlendirildi ve bu birimde görevli savcılar tarafından soruşturma başlatıldı.

Her yıl Aralık ayında düzenlenen Kurmaylık Sınavı'na TSK'da 6'ıncı yılını dolduran Kara, Hava ve Deniz Harp Okulu mezunu subaylar girebiliyor.

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre Ankara’nın en işlek bölgelerinden Kızılay’daki Zafer Çarşısı'nda üniversiteye hazırlanan ve üniversitede öğrenim gören öğrencilerin her türlü kitabı satın alabileceği bir merkez. Çarşı şu anda ise Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nce tadilat için kapatılmış durumda.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar