banner864

Kuşadası'nda coni avı! 7 TGB'li gözaltında 05 Temmuz 2014, 23:00

Amerikan askerlerini taşıyan gemi Aydın'ın Kuşadası ilçesine demir attı, askerler karşılarında TGB'lileri buldu. TGB'liler, ellerindeki çuvallarla askerlerin karşısına dikildi. Gençlerin eylemine polis müdahale etti. Müdahale sırasında cop, biber gezı ve elektro şok cihazı kullanıldı. 7 genç kelepçelenerek gözlatına alındı.
TGB'liler Amerikan askerlerine korku dolu bir gece yaşattı.

Amerikan Deniz Kuvvetleri’ne bağlı USS Vella Gulf adlı savaş gemisi, Aydın'ın Kuşadası ilçesine demirledi. Askerler akşam saatlerinde kenti gezecekti. Ancak askerler karşılarında TGB'lileri buldu, gençler Coniye çuval gösterdi.

Gençler Amerikan savaş gemisine doğru yürüyüşe geçti. TGB’lilerin yolu önce polis tarafından kesildi.

Burada kısa süreli tartışma çıktı. Gençlerden biri “Irak'ta Türk askerine çuval geçiren Amerikan askerlerini mi koruyorsunuz?" diye sordu. Polislerden biri tepki çeken bir yanıt verdi, "Evet ben Amerikan askerini koruyorum" dedi.

Gençler kararlıydı... Limana yürümekte ısrar etti. Polis önce 2 TGB'liyi sert müdahale ederek gözaltına alındı. Polisin sert tavrını gençler protesto etti. Bu sırada 5 genç daha apor topar gözaltına aldı. Müdahale sırasında cop ve biber gazının yanında elektro şok cihazı da kullanıldı.

7 genç kelepçelenerek önce sağlık kontrölüne, ardından da karakola götürüldü. TGB'liler gece 02.30 sıralarında serbest bırakıldı.

Olayın ardından ABD askerleri de geceyi gemide geçirmek zorunda kaldı.

Yorumlar

G :

Alnınızdan öpüyorum tgb gençler sizler umudumuzsunuz

Şükrü sevindik :

şerefimizin, namusumuzun, onurumuzun yılmaz bekçileri gençler. ....o pak anlınızdan....

GG :

Polis maasini verenleri korumustur bunda bir terslik yok onlar acisindan,polise göre bizler düsmaniz

Hikmet uzer :

Avrupada olsa kamu oyu istemiyor der ve Amerika sebebini kabullenir

ali akar :

tgb kocaman kocaman ci̇ğerli̇ çocuklarim.sizler ne güzel kahramanlarsınız. gözlerinizden öpüyorum. "kırlangıç yapar yuvayı çamur sıvayı sıvayı. bana i̇nce memet derler zalim beylerden dolayı." (anonim)

Ahmet Uğur :

Türk polisi niye var. Tabiki onları korumak için

taliptuncer :

adi herifler adeta dalga geçiyorlar çuval geçirme nin yıldönümünde geldiler bir bir yazıyoruz

ebubekir kafnur :

o tgb'li gençlerin alınlarından öpüyorum! şerefsiz abd askerine az bile...! türk askerine çuval çeken eller bir gün mutlaka kırılacaktır. kıyamaet'e kadar lanetliyeceğim...!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder