banner864

''Lafla ekonomi yürümez'' 29 Ocak 2014, 22:21

Muhalefet Merkez Bankası'nın faiz artırımını geç kalınmış bir karar olarak değerlendirdi. CHP'li Müslim Sarı ve MHP'li Özcan Yeniçeri, Merkez Bankası'nın Başbakan Erdoğan’ın baskısından çekindiğini belirtti.
 CHP İstanbul Milletvekilleri Müslim Sarı, AKP-cemaat kavgasının, Türkiye’yi en kırılgan 5 ekonomiden biri haline getirdiğini söyledi.

Merkez Bankası'nın faiz artırım kararını değerlendiren Sarı, Erdoğan'ın baskısı nedeniyle uzun süre beklenildiğini belirtti.

MHP'li Özcan Yeniçeri de Merkez Bankası'nın faiz artırımında geç kalınmasını ifade etti, Başbakan Erdoğan’ı eleştirdi.
Haber: Hüsnü Sarı
Kamera: Halit Yağcı
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Meryem Oztunalilar :

Gec kalinmis bir mudahele oldu, piyasalarin kendi haline birakilmasi pariteyi daha da gerdi ve gec mudahele basarili olamadi. Bu sefer hem dovizin artisi engellenemedi hem borsa dususe gecti. Daha SIKI politikalar ile alim gucu dusurulmus olacak, piyasa hareketliligi azalacak. FED'in para muslugunu kismasiyla gerginlik daha da artacaktir. Ustune bir de petrol fiyatlari beklenenden yuksek aciklanirsa ekonomik anlamda Turkiye zor gunler yasayacak demektir. Zengin yine zengin cikar bu durumdan, diger kesimlere, bizlere sabir diliyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar