banner864

Lefter heykeli mühürlendi 12 Kasım 2014, 12:44

Fenerbahçe'nin efsane oyuncusu Lefter Küçükandonyadis'in İstanbul Büyükada’da bulunan heykelinin üstü kapatılıp mühürlendi. Küçükandonyadis'in eşinin heykelin yerini beğenmedi ve savcılığa şikayet etti. Savcılık da Lefter heykelinin mürlenmesine karar verdi.
Fenerbahçe'nin efsanevi oyuncusu Lefter Küçükandonyadis'in İstanbul Büyükada’da bulunan heykelinin üstü kapatılıp mühürlendi.
Heykelin mühürlenme nedeni ise Küçükandonyadis ailesinin savcılığa yaptığı şikayet.

Heykelin yeri ve şekli hakkında aile içinde yaşanan tartışmalar bir süredir devam ediyordu. Lefter’in eşi İstavrini Küçükandonyadis daha önce “Heykel Lefter’in her zaman oturduğu yere konulacaktı ama yeni belediye başkanı bir şekilde o heykeli buraya koydu” demişti.

Aile üyleri son olarak Savcılığa başvurup heykelin bulunduğu yerden kaldırılması talep etti. Şikayeti değerlenidiren savcılık heykelin mühürlenmesi kararı verdi.  Büyükada Prinkipo restaurant önünde bulunan heykel, Adalar İlçe Emniyet güçleri tarafından mühürlenirken halk tepki gösterdi.

Konu ile ilgili konuşan Adalar Belediye Başkanı Selçuk Yavuz, "aile arasında problemler var. Bazı aile üyeleri yerinde kalmasını istiyor, bazıları ise karşı çıkıyor. Onların şikayeti nedeniyle savcılık böyle bir karar aldı” dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

cenap aytepe :

lefterin heykelinin konacağı yerle ilgili ben yaptım oldu olmaz sevgi dolu lefterimizin ailesi ile özelliklede eşi ile konuşup isteğini ve olurunu almak lazım laf olsun toprba dolsun olmaz gerçek sevgi ifadesiyle anlam taşımalı ve anlatmalıdır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar