banner864

Leman Sam'ın o sözleri ortalığı karıştırdı 06 Ekim 2014, 17:18

Sanatçı Leman Sam'ın, "IŞİD ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynıdır" sözleri ortalığı karıştırdı. Başbakan Yardımcısı Arınç, Sam'ın bu sözleri için "Bu zavallıyı huzurlarınızda kınıyorum" demişti. Karşılıklı açıklamalar ve Sam'ın hedef gösterilemesinden sonra sosyal medyada linç girişimi başladı.
Sanatçı Leman Sam, kurban bayramı ile ilgili sözleri tartışma yarattı. Sanatçı sosyal medya hesabında, "Benim için IŞİD ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynı duygudadır” sözlerini paylaştı.

Sam'ın bu açıklamasını saygı ile karşılayanlar da oldu, tepki gösterenlerde.

Tartışmaya katılan isimlerden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç hakaretvari bir açıklama ile Sam'ı eleştirdi. Arınç, Leman Sam için, "Zavallı, iffeti yozlaşmış, edepten yoksun” ifadelerini kullandı.

Arınç'ın bu sözlerinden sora hedef haline gelen sanatçı için sosyal medyada karalama kampanyası başladı.

Sam'da bu saldırılara yine sosyal medya üzerinden cevap verdi.Diyanet İşleri'de tartışmaya katıldı. Bülent Arınç ile benzer bir açıklama yaptı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, gazetecilerin Leman Sam'ın kurban konusundaki eleştirilerini sorması üzerine, "Aklın sınırlarını zorlayan eleştirilere karşılık vermeyi bile doğru bulmadığını" söyledi.
Etiketler

Yorumlar

Emre ikan :

Leman sam`in bu yaklasimina burokratlardan tepki gelmesi yanlis, din ve devlet birbirine karisirsa kiyamet bundan kopar, kurbana bu yaklasima ilim adamlari karsilik vermeliydi, madem isidin faaliyetleriyle ayri, bambaska birsey anlatip ikna etmeleri lazim, ne alakasi var devletle,memur ne diye karisir anlamak mumkun degil.

Ertuğrul Özkan :

leman sam çok doğru söylemiş.

Atilla :

leman sam hakli. ha insanin kafasini kesmissin ha hayvanin. et yiyenler de hayvan hatliaminin sorumlusu ki bunda ben de dahil ama dogru soyleyene tepki vermemiz yanlis. hayvanlarin katledildigi bir güne bayram denilmesi yanlis. kurban bayrami yerine kurvan günü demek daha dogru olur.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar