banner864

Lice'deki olayları ve bayrak krizini görüştüler 11 Haziran 2014, 11:28

Başbakan Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'daki bayrak indirme olayının ardından bakanlarla görüştü. Meclis'teki grup toplantısının ardından yapılan görüşmede, İçişleri Bakanı Efkan Ala son gelişmeler ile ilgili bilgi verdi. Ala, eylemcinin 16 yaşında olduğunu ve gözaltına alınan 5 kişiden 4'ünün serbest bırakıldığını belirtti.
Tayyip Erdoğan, bakanlarla Lice’deki olayları ve Türk Bayrağı’nın indirilmesiyle ilgili gelişmeleri değerlendirdi.

Meclis'teki grup toplantısının ardından yapılan dar toplantıda, İçişleri Bakanı Efkan Ala gelişmelerle ilgili bilgi verdi, eylemcinin 16 yaşında olduğunu açıkladı.

Gözaltına alınan 5 kişiden 4'ünün serbest bırakıldığını belirten Ala, bir kişi hakkında da tutuklama istendiğini söyledi.

Ala, eylemcilerin çocuk olmasının bilerek seçildiğini ve silahla müdahale beklendiğini iddia etti.

Toplantıda, Lice’de olayların gerçek nedeninin ‘kalekol’ yapımına tepki değil, uyuşturucu ticareti olduğu belirtildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Victorieuse :

önemli olan gerçekleştirilen ve yüreğimizi yakan bu bayrak indirme olayıdır.konuyu saptırmayalım.çocuk yapmışsa o çocuk yakalanır,azmettiricisi bulunur."o kişi bayrak direğine çıkarken yakalanabilirdi"hatta bayrağımıza dokunamadan.

HÜR :

yarattigin seyi niye görüsüyorsunki????????

Timur :

16 yasindaymis ..oooo demek ki kullanilmis yani çocukmus :)) milletiyle bu akp kadar alay eden bir iktidar görmedim... yani çocukmus iyi o zaman devam etsinler ...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar