banner864

Limandaki tır'da bomba malzemesi bulundu 01 Kasım 2013, 22:10

Mısır'ın Damietta Limanı'ndan İskenderun Limanı'na gelen bir Ro-Ro gemisindeki TIR'da yapılan aramada bomba malzemeleri bulundu. Kontrolden kaçarken yakalanan TIR şoförü malzemeleri Suriye'ye götürdüğünü belirtti. Bomba malzemeleriyle ilgili Hatay Valiliği'nden de açıklama geldi.
İskenderun Limanı'na yanaşan bir Ro-Ro gemisindeki TIR'da yapılan aramada iki çanta içinde bomba malzemeleri ele geçirildi.

Gümrük Muhaaza memurlarının dünkü kontrolü sırasında, söz konusu TIR'ın X-Ray cihazından geçmesi istendi. Şoförün kaçması üzerine alarma geçen ekipler, Hatay Reyhanlı nüfusuna kayıtlı kişiyi kısa sürede yakaladı. Şoför ifadesinde malzemeleri Suriyeli muhaliflere götüreceğini açıkladı.

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre el konulan şüpheli yük bomba malzemesi.

TIR'ın Suudi Arabistan'dan yüklendiği ve teslim yerinin Suriye olduğu ortaya çıktı. Mısır'ın Damietta Limanı'ndan yola çıkan TIR'a Gümrük Muhafaza memurları tarafından el konuldu. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Hatay Valiliği'nden de konuya ilişkin açıklama geldi. Açıklamada, "bir araçta; farklı adetlerde, markalı ve markasız güç kaynağı, telsiz bataryası, şarz cihazı, telsiz şarz yuvası, uzaktan kumanda, telsiz anteni, devre ve kulaklıktan oluşan malzemeler ele geçirilmiştir. Konuyla ilgili gözaltına alınan şahıs, malzemeleri Suriye’ye götüreceğini beyan etmiştir" ifadeleri yer aldı.


ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

gülay :

ya gözaltına alınanlar kim

serkan acarel :

gönderen suudi arabistan, alici suriye teröristleri el-nusra dir, bu malzemeleri de teröristlere iletmeyi yapan da akp dir. gercek bu. bunu bütün dünya biliyor artik.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar