banner864

Liseliler kurultayı tüm enerjisiyle devam ediyor! 19 Ekim 2013, 13:17

TGB'nin öncülüğünde gerçekleştirilen Liseliler Kurultayı, Türkiye'nin dört bir yanından gelen delegelerin katılımıyla saat 09:00 itibariyle Ankara Halk Tiyatrosu'nda başladı. Kurultayın açılışını, konuşmasına "Türkiye'nin önünde sadece devrimle çözebileceği sorunlar vardır." sözleriyle başlayan TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz gerçekleştirdi.
 Cengiz'in ardından, kurultay delegeleri, gündemle alakalı düşüncelerini dile getirmek ve ortak aklı çalıştırarak 2013-2014 mücadele takvimini belirlemek üzere sırayla kürsüye çıkıp konuşmalarını gerçekleştiriyorlar.

Türkiye üzerine tartışarak gençliğin geleceksizlik sorununun çözümünü arıyorlar. Coşku ve neşeyle süren kurultayda Haziran Ayaklanması’nda hayatını kaybedenler, Berkin Elvan ve Yatağan işçileri sloganlarla selamlandı. Konuşmacıların ortak fikri ise ismiyle, gövdesiyle liselilerin örgütlenebileceği bir birliktelik yaratmak…


Şimdiye kadar yapılan konuşmalardan bazı satır başları şöyle:

İzmir Delegesi Uzay: "Derslerimizdeki başarı mücadelemizin başarısıdır. Bayrağı Deniz Gezmişlerden devraldık."
Düzce Delegesi Gözel: "AKP'nin Orta Çağ gericiliğine en iyi yanıt derslerimizdeki başarıdır."
İstanbul Delegesi Beste: "Örgütlenmek korkuyu yenmektir."Kuşadası Delegesi Burak: "Zamanında 15'lilere ne kadar ihtiyaç olmuşsa, bize de bugün o kadar ihtiyaç vardır." Eskişehir Delegesi Ekin: "Sözlerime 12 Eylül faşizminin katlettiği liseli yoldaşımız Erdal Eren'i anarak başlıyorum." 


İstanbul Delegesi Öznur: "Haziran şehitlerimiz kavgamızda yaşayacak. Onlara söz veriyoruz, devrim olacak!"


Bandırma Delegesi Alihan: "AKP kitaplardan bilimi çıkarıyor. Ülkeyi Orta Çağ'a sürüklüyor. Buna izin vermeyeceğiz." 


Yatağan Delegesi Ufuk: "Yatağan işçilerini selamlamadan olmaz. Yatağan işçisi direnişin simgesidir. Bizler bugünün Kubilayları, Deniz Gezmişleri, Mahir Çayanları olarak halkımızın haklı mücadelesine omuz veriyoruz." Yatağan Delegesi'nin sözlerinin ardından salonda hep bir ağızdan, "Yatağan işçisi, direnişin simgesi" sloganı atıldı.Muğla Delegesi Erdinç: "Kurultaya Yatağan işçilerinin selamını getirdim. İşçi, gençlik el ele vererek kazanacağız." Kurultayımızın haberlerini Liseliler Birliği'nin resmi twitter hesabı olan "@liselibirliği" https://twitter.com/liselibirligi, TGB'nin resmi twitter hesabı olan "@genclikbirligi" https://twitter.com/genclikbirligi hesaplarından ve Türkiye Gençlik Birliği resmi facebook sayfası olan https://www.facebook.com/TurkiyeGenclikBirligi linkinden  anlık olarak yayınlamaktayız, bu adreslerden takip edebilirsiniz.
Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar